Держава повинна бізнесу майже 76 млрд грн, - Клименко (інфографіка)


Держава повинна бізнесу майже 76 млрд грн, - Клименко (інфографіка)

Загальна заборгованість держави перед бізнесом збільшилася за рік на 30% і на 1 квітня 2015 становить 75,66 млрд грн.

Такі дані на своїй сторінці в мережі Facebook наводить екс-міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

Зокрема, за даними політика, з 1 січня 2014 року більш ніж в два рази зросли переплати з податку на прибуток і досягли до кінця березня 2015 рекордних 21 млрд грн, хоча ще на початок становили 14,7 млрд грн.

«Коли я очолював Міністерство доходів і зборів, нас часто дорікали в збереженні практики переплат. Так от, на 1 січня 2014 обсяг переплат становив усього 10 млрд, що в 2 рази менше, ніж зараз! І ми постійно працювали над тим, щоб цю суму скоротити. Над чим сьогодні працює уряд? Питання скоріше риторичне!», – пише Клименко.

Сума авансових платежів з податку на прибуток виріс до 15,4 млрд грн, збільшившись на 800 млн. З початку року. При цьому, за словами політика, саме цю практику «нинішній уряд у статусі опозиції обіцяв скасувати мало не відразу ж після приходу до влади». Крім того, залишок невідшкодованого бізнесу ПДВ становить 35,7 млрд грн. Таким чином, загальна сума боргу держави перед бізнесом і склала 75,6 млрд грн.

Цим і обумовлений той факт, що фіскальна служба змогла продемонструвати в березні виконання показників з наповнення бюджету. Так, згідно з даними ДФС, які є в розпорядженні Олександра Клименка, у березні до держбюджету зібрано 46,8 млрд грн податкових та митних платежів, план Мінфіну перевиконано на 5,5 млрд. Зібрано на 70% більше, ніж торік, якщо порівнювати показники без Донецької, Луганської областей, Криму та Севастополя.

«Дивно, чому ще немає сенсаційних піар-заяв прем’єра … Можливо тому, що якщо подивитися на реальну картину, то за фактом бюджет отримав грошей від податків і зборів навіть менше, ніж в 2014 році, а забезпечені вони були за рахунок надміру набраних переплат по податку на прибуток (навіть при річному декларуванні за 2014) і часткової заморозки відшкодування ПДВ малому бізнесу і аграріям», – зазначає Клименко.

За даними політика, в березні 2015 року в порівнянні місяць до місяця зібрано на $500 млн податків і зборів менше, ніж торік. Так, у березні 2014 року в бюджет надійшло (за вирахуванням надходжень від підприємств Донецька, Луганська, Криму та м.Севастополя) 27 млрд грн. При валютному курсі 10,7-11,2 грн за 1 долар США це понад $2,5 млрд. У березні ж 2015 зібрані 46,8 млрд грн при курсі, на кінець місяця – 23,4 гривні за долар США – це всього лише $2 млрд.

До місцевих бюджетів у березні 2015 року надійшло 8 млрд грн. У порівнянні з березнем минулого року в гривнях це більше ніж майже на 2 млрд. – Тоді було зібрано 6,1 млрд грн. Якщо дивитися в доларах, то в півтора рази менше: у березні 2014 – $573 2 млн, у березні 2015 – $343, 6 млн.

В цілому, за січень-березень 2015 ДФС забезпечила збір до держбюджету 105, 3 млрд грн, збільшивши надходження порівняно з минулим роком на 32,9 млрд грн (у першому кварталі 2014 було зібрано 72,3 млрд грн). У перерахунку на долар надходження впали на $2,2 млрд, навіть, за словами Клименка, «після колосального тиску на бізнес, збільшення ставок податків і нібито закриття податкових ям та схем «папередніков».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua