На складах українських ТЕС залишилося катастрофічно мало вугілля


На складах українських ТЕС залишилося катастрофічно мало вугілля

Станом на 31 березня на складах українських теплових електростанцій (ТЕС) залишилося лише 786,4 тис. тонн вугілля. Це становить лише 15,5% від номінальної місткості складів ТЕС в Україні.
При цьому на семи ТЕС знаходяться запаси вугілля дефіцитних марок “А” і “П”, проте запаси такого вугілля невеликі. Найбільша кількість вугілля марок “А” і “П” знаходиться на Луганській ТЕС – 134,1 тис. тонн. Це майже 40% від загальної місткості складу Луганської ТЕС.

Найбільше вугілля марок “Г” і “Д” накопичено на Бурштинській ТЕС – 156,1 тис. тонн (53,3% від загальної місткості складу).

Як повідомлялося, Україна вперше за тривалий період відчуває гострий дефіцит енергетичного вугілля. Забезпечити ТЕС вугіллям власного видобутку сьогодні практично неможливо через бойові дії на сході країни, де розташована велика частина діючих шахт.

Близько 50% електроенергії, що виробляється в Україні, генерують АЕС, решту виробляють ТЕС шляхом спалювання газу і вугілля, а також гідроелектростанції і “зелена” енергетика. Брак газу і зупинка 80% шахт призвели до дефіциту енергоносіїв і, як наслідок, електроенергії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua