Основна мета реструктуризації - заощадити близько 15,3 млрд дол., - Яресько


Основна мета реструктуризації - заощадити близько 15,3 млрд дол., - Яресько

Питання списання боргів у рамках переговорів про реструктуризацію зовнішнього державного боргу з кредиторами не обговорюється, заявила міністр фінансів Наталія Яресько.

«Коли обговорюється зниження номіналу боргу або зниження купона, то хтось розглядає це як списання. Але ідея списання в цілому не обговорюється зараз», – сказала Яресько.

Міністр нагадала, що основна мета реструктуризації – заощадити близько 15,3 млрд дол. На виплату та обслуговування зовнішніх боргів упродовж наступних 4 років, а також до 2020 року знизити рівень держборгу до 71% ВВП і рівень видатків на обслуговування держборгу до 10% ВВП.

За її словами, цієї мети будемо досягати шляхом переговорів з усіма кредиторами на рівних умовах, і ці переговори будуть складними.

Міжнародний валютний фонд 11 березня схвалив нову чотирирічну програму співпраці з Україною обсягом кредитування 17,5 млрд дол. Перший транш кредиту у розмірі 5 млрд дол. Україна отримала 13 березня.

Згідно із заявою директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард, програма відкриває для України додаткові можливості фінансування загальним обсягом близько 40 млрд дол. і дає змогу вести переговори про реструктуризацію держборгу в обсягу 15 млрд дол.

Україна почала переговори з реструктуризації 13 березня. Кабмін визначив радниками в переговорах фінансову компанію Lazard і юридичну компанію White & Case. Американський інвестиційний фонд Franklin Templeton, як один з основних приватних власників українських євробондів, очолив групу кредиторів.

Джерела, близькі до переговорів, відзначали, що Україна може включити в пакет бондів до реструктуризації папери держхолдингів «Укравтодор», КБ «Південне», Держадміністрації залізничного транспорту «Укрзалізниця», двох держбанків – «Ощадбанку» і «Укрексімбанку» і бонди Київської міської державної адміністрації. Українська сторона пропонує розділити ці папери на дві групи і вести переговори по кожній з них.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua