Курсові коливання навряд чи вплинуть на рішення МВФ про виділення Україні нових траншів кредиту, - думка


Курсові коливання навряд чи вплинуть на рішення МВФ про виділення Україні нових траншів кредиту, - думка

Прогноз курсу гривні до долара, закладений у програму МВФ, виглядає економічно обґрунтованим (22 грн.за долар до кінця року, – ред). На поточний момент такий рівень курсу, відповідає базовим макроекономічним показникам зовнішньої торгівлі України, вважає Андрій Грищенко, начальник управління контролю операційних і ринкових ризиків VTB Банк (Україна).

“Більше того, розрахунки, засновані на концепції паритету купівельної спроможності з нашими основними торговими партнерами, говорять про те, що гривня на поточний момент недооцінена. Однак фундаментальні фактори добре себе показують в довгостроковій перспективі, а в умовах крихкого миру, ризиків дефолту за зовнішніми зобов’язаннями і повільної динаміки реформування економіки в гру вступають паніка, страх і жадібність численних гравців як всередині України, так і за її межами, наслідки яких непередбачувані і слабо керовані “, – додав експерт.

“Безумовно, якщо реальність виявиться істотно відірваною від плану, якесь коригування програми (розширеного фінансування EFF – ред.) може мати місце, однак можливі коливання курсу протягом року навряд чи будуть виступати основним фактором, що визначає надходження чергових траншів від МВФ у червні , вересні та грудні “, – упевнений Грищенко.

Нагадаємо, перший транш кредиту МВФ за програмою EFF складе $5 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua