У МОЗ оголосили список держпрограм, на які найбільше не вистачає коштів


У МОЗ оголосили список держпрограм, на які найбільше не вистачає коштів

У 2015 році на державні соціальні програми і централізовані заходи у сфері охорони здоров’я необхідно 8,5 млрд гривень, заявила заступник міністра охорони здоров’я України Альона Терещенко на прес-конференції в Києві. Вона повідомила, що з центрального бюджету міністерства було виділено 4,1 млрд грн.

За словами Терещенко, джерел фінансування є чотири: державний та місцеві бюджети, міжнародна технічна допомога та гуманітарна допомога.

За розрахунками МОЗ, держпрограми необхідні для 1,8 млн пацієнтів.

У 2014 році, за словами заступника міністра, на держпрограми необхідно було 10,8 млрд грн, а реально виділено 3,13млрд грн.

На думку міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі, державні програми потрібно формуватимуть не виходячи з кількості грошей, а спочатку склавши список пацієнтів.

На сьогодні в Україні діє 8 державних соціальних програм і 11 централізованих заходів у сфері охорони здоров’я. Це державна програма протидії ВІЛ / СНІД, туберкульозу, програма щодо забезпечення прав дітей, держпрограма “Репродуктивне здоров’я нації”. Крім того, мова йде про централізовані заходи з лікування серцево-судинних захворювань, трансплантації органів і тканин, а також підтримці пацієнтів з гемофілією та хворих, які потребують гемодіалізу.

За різними показниками забезпеченість держпрограм становить від 14,7% до 125%. Найменше забезпечені витрати для допомоги українцям, хворим на гемофілію, а також пацієнтам, яким необхідна трансплантація, і програма по дорослій онкології, зазначила Альона Терещенко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МОЗ України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua