Банкірам заборонили вимагати з українців списані кредити — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банкірам заборонили вимагати з українців списані кредити

Кредит&Депозит
7526
Українських фінансистів позбавили права вимагати з позичальників виплати за списаними кредитами. Відповідна позиція міститься у рішенні Вищого спеціалізованого суду у справі №6-40809св14. «Його суть: якщо банк відніс вашу іпотеку або інший кредит після неплатежів в категорію проблемних, а потім списав його і отримав компенсацію чи відшкодування (наприклад, за рахунок резервів або перепродав його колекторської компанії), то він не має права згодом повернутися до вас за погашенням. Якщо кредит списаний, то він списаний – позичальник нічого платити не повинен», – зазначив старший партнер адвокатської компанії «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець.
До речі, відшкодування банк може отримати ще й з боку держави. «Наприклад, банки можуть отримувати в якості компенсації відшкодований ПДВ юрособи та заміщення списання безнадійної заборгованості. Правда, «витягнути» їх у держави буде вкрай складно », – розповів керуючий партнер ЮК «Грищенко, Пронін і партнери» Євген Пронін.
Перепродаж кредитів колекторам і просто списання стали порятунком для багатьох банків останнім часом, і напевно будуть поширеним явищем в найближчі роки. Так вони розчищають таким чином свої баланси, щоб поменше просити грошей у акціонерів на порятунок структур: за офіційною статистикою НБУ, частка проблемних кредитів у банківській системі на 1 лютого 2015 становила 14,6%, а за неофіційними оцінками фінансистів, взагалі перевищує 50 -55%.
«Списання безнадійної заборгованості дозволяє звільнити резерви знизити навантаження на капітал банку. Таке списання відбувається за рахунок страхового резерву. Компенсацією в даному випадку і виступає списання боргу за рахунок резервів. Додаткових коштів від цієї операції банк не отримує. Для банків рішення ВССУ – суцільний мінус, а от для позичальників це чергова можливість для маневрів з неповернення кредитів », – прокоментував «Вістям» ситуацію старший юрист департаменту судової практики ЮК «Алексєєв, Боярчуков і партнери» Олександр Ткачук.
Що люди рідко знають напевно – чи це списав банк їх кредит чи ні. Хоча всі дуже на це сподіваються. Але потрібно розуміти, що фінансисти ніколи не спишуть позику, за якою платять або є ліквідна застава. Під списання зазвичай потрапляє заборгованість понад 90 днів, у якої немає застави або з ним виникли проблеми – наприклад, на нього претендує інший кредитор або в ній прописали малолітню дитину, і тепер не має права виселити і продати житло для погашення іпотеки.
Тим не менш, юристи радять завжди перевіряти інформацію. «До суду завжди можна подати заперечення за позовом про стягнення заборгованості. Вказати в ньому, що ваш кредит міг бути списаний, і ви наполягаєте на перевірці цієї інформації. А в разі підтвердження відомостей, будете оскаржувати вимогу щодо стягнення кредиту. У найгіршому випадку – виграєте час, під час якого ще можете знайти гроші або домовитися з кредитором. У кращому – досягнете звільнення від кредиту», – підсумував «Вістям» Ростислав Кравець.
За матеріалами:
Вісті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас