1344
Відоме рейтингове агентство знизило рейтинги Ощадбанку та Укрексімбанку
— Світ
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) Укрексімбанку та Ощадбанку (обидва – Київ), а також рейтинги їх пріоритетного боргу в іноземній валюті до рівня “CC” з “CCC”.
Як повідомляється в прес-релізі агентства, Fitch також підтвердило довгострокові РДЕ банків у національній валюті на рівні “CCC”.
Зниження рейтингів відображає думку Fitch про можливий дефолт двох банків.
“Рейтингова дія є наслідком заяви Міністерства фінансів України 13 березня 2015 р про реструктуризацію зовнішнього суверенного боргу. У заяві міністерство вказало, що зовнішній борг Укрексімбанку та Ощадбанку разом з боргом деяких інших квазісуверенних позичальників буде включений в програму реструктуризації. У той же час міністерство зазначило, що стосовно кожної організації буде проводитись окрема процедура з урахуванням конкретної ситуації “, – повідомляється в прес-релізі.
Fitch при цьому зазначає, що в Укрексімбанку в обігу перебувають два великих випуску єврооблігацій: на $750 млн з погашенням 27 квітня 2015 і на $600 млн з погашенням 22 січня 2018.
Ощадбанк, у свою чергу, має єврооблігації на $700 млн з погашенням 10 березня 2016 р. і на $500 млн з погашенням 20 березня 2018 р.
“Банки ще не заявляли публічно про можливу реструктуризацію свого боргу. Крім того, в березні Ощадбанк виплатив купони по двох своїх випусках єврооблігацій. В тому числі одна виплата була здійснена минулого тижня, після заяви міністерства. Fitch розглядає дефолт як імовірний з урахуванням заяви міністерства , а також того, що банки знаходяться в 100% -ній власності держави. У той же час інформація про окремою процедурою для кожного банку і відсутність по теперішній час заяв від банків про яку-небудь можливу реструктуризацію означає, що дефолт ще не є неминучим” , – зазначено в документі.
Підтвердження довгострокових РДЕ Укрексімбанку та Ощадбанку в національній валюті на рівні “CCC” відображає той факт, що їх зобов’язання в національній валюті не будуть порушені процесом реструктуризації.
“В даний час банки зберігають доступ до ліквідності в національній валюті, у тому числі через Національний банк України. Хоча кредитоспроможність банків у національній валюті продовжує відчувати значний тиск через слабку якість активів і слабку прибутковість, дуже складне операційне середовище і обмежену можливість держави надавати підтримку” , – вважають експерти Fitch.
Підтвердження рейтингів підтримки Укрексімбанку та Ощадбанку на рівні “5” і перегляд рівнів підтримки довгострокових РДЕ з “CCC” на “немає рівня підтримки” відображають думку Fitch про те, що підтримка в іноземній валюті банкам не буде надана.
Рейтинги стійкості банків “CCC” рейтинговою дією не зачеплені, так як Fitch отримало недостатньо нової інформації щодо їх кредитоспроможності на самостійній основі після аналізу, проведеного в січні 2015 року.
“Fitch, зокрема, не має даних щодо поточної позиції валютної ліквідності в Укрексімбанку, тобто про те, якою мірою він міг би провести майбутні виплати за єврооблігаціями без реструктуризації. Станом на 26 січня 2015 банки не акумулювали достатньо іноземної валюти для виплат за єврооблігаціями з наступаючими термінами”, – повідомляється в прес-релізі.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
В аеропорті Дубая паспортний контроль можна буде пройти за лічені секунди завдяки ШІ
США та ЄС затвердили масштабну торговельну угоду
Податкова перевіряє рахунки в Польщі: які операції вважаються підозрілими
США висунули нову умову для отримання громадянства
Британія наклала санкції на киргизькі фінансові установи за допомогу рф
Велика Британія та ЄС готують санкції проти росії на випадок відмови путіна від переговорів — Telegraph