Укравтодору терміново знадобився 1 млрд гривень, щоб ліквідувати 90% ям на дорогах держзначення


Укравтодору терміново знадобився 1 млрд гривень, щоб ліквідувати 90% ям на дорогах держзначення

Державне агентство автомобільних доріг “Укравтодор” заявляє про необхідність виділення 1 млрд гривень на ліквідацію 90% ям та інших деформацій дорожнього покриття на автомобільних дорогах загального користування державного значення на початку туристичного сезону, до травня. Про це йдеться в повідомленні прес-служби “Укравтодору”.

“Наше першочергове завдання забезпечити безпечний та комфортний проїзд мережею міжнародних, національних, регіональних та територіальних доріг, що з’єднують між собою не тільки великі міста, а й цілі області. За умови збільшення обсягів фінансування роботи будуть поширені на дороги місцевого значення: обласні та районні”, – зазначив начальник управління експлуатаційного утримання доріг та безпеки руху “Укравтодору” Олег Федоренко.

За його словами, на даний момент обсяг ямковості на автомобільних дорогах загального користування досягає вже 5,8 млн кв. м, проте до травневих свят кількість деформацій збільшиться ще на 20-30%.

Це пов’язано з тим, що відтавання земельного полотна, а також перезволоження грунту сприяють подальшому розвитку процесів руйнування, і, отже, дуже важливо спрямувати всі ресурси і кошти на припинення прогресу руйнувань вже в даний час.

За словами Федоренка, фінансування, передбачене державним бюджетом на 2015 рік, не дає можливості повною мірою ліквідувати всі наявні ями на всіх автомобільних дорогах загального користування, а лише 40% від їх загального обсягу.

Саме тому керівництво “Укравтодору” прийняло рішення сконцентрувати всі сили на збереженні опорної мережі автомобільних доріг державного значення, яка є важливою складовою транспортного потенціалу країни.

На думку Федоренка, виділення 1 млрд гривень на початку ремонтно-будівельного сезону дозволить значно підвищити темпи виконання робіт і, отже, підготувати мережу доріг державного значення до нового туристичного сезону майже на 90%.

“Вийти на стовідсотковий показник заважає те, що вже майже 3000 км автомобільних доріг державного значення потребують проведення капітального ремонту або взагалі реконструкції, а тому ні ямковим, ні середнім поточним ремонтом на цих ділянках вже не допоможеш”, – зазначив він.

Причинами такого незадовільного стану вітчизняної дорожньої мережі фахівець назвав нормативні терміни експлуатації, давно себе вичерпали, а також безвідповідальність перевізників.

Як повідомляло агентство, держбюджет передбачає виділення 20,826 млн гривень “Укравтодору” в 2015 році, а нинішній запланований обсяг фінансування збереження і розвитку автомобільних доріг загального користування – 2,7 млрд гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Укравтодор
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua