МВФ прогнозує зниження українського експорту в цьому році


МВФ прогнозує зниження українського експорту в цьому році

Основний кредитор країни Міжнародний валютний фонд прогнозує зниження обсягів українського експорту в 2015 році на тлі загального погіршення умов торгівлі і зниження економічної активності в першій половині року, йдеться в проекті меморандуму між Україною і МВФ, підписаному президентом України Петром Порошенком, прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком, міністром фінансів Наталією Яресько та головою Нацбанку Валерією Гонтарєвою, текст якого має УНІАН.

«Обсяги експорту в 2015 році скоротяться на тлі кризи в експортно орієнтованих секторах, погіршення умов торгівлі, а також великого спаду надходжень від туризму і транспортних перевезень, – йдеться в меморандумі. – Скорочення прямих інвестицій, відсутність доступу до ринку єврооблігацій і скорочення обсягів перекредитування корпоративного і банківського боргу будуть і надалі посилювати фінансовий тиск».

При цьому в МВФ зазначили, що узгоджена програма економічних реформ має широку базу, забезпечить зростання конкурентоспроможності, поліпшить бізнес-клімат і разом з поверненням довіри відновить доступ до ринків капіталів для державного і приватного секторів.

«Україна стане привабливим об’єктом для інвестицій і значно поліпшить свої позиції на середньострокову перспективу. Дефіцит рахунку поточних операцій в 2016-2018 роках стабілізується на рівні близько 1-1,5% від ВВП і резерви поступово відновляться до комфортного рівня», – підкреслюють в МВФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua