МВФ: інфляція в Україні цього року складе 25%, в 2016 році - 10%


МВФ: інфляція в Україні цього року складе 25%, в 2016 році - 10%

Ключовий кредитор країни Міжнародний валютний фонд прогнозує збереження темпів інфляції в Україні на рівні 2014 року, припускаючи зростання цін на 25% з подальшим його уповільненням до 10% в 2016 році, говориться в проекті меморандуму між Україною і МВФ, підписаному президентом України Петром Порошенко, прем’єр -міністром Арсенієм Яценюком, міністром фінансів Наталією Яресько та головою Нацбанку Валерія Гонтарєва.

Урядовий прогноз інфляції в 2015 році становить 26%.

«Інфляція споживчих цін у 2014 році прискорилася на тлі знецінення грошової одиниці і зростання адміністративних цін, – йдеться в документі. – На кінець 2014 року інфляція досягла 25% і, за прогнозами, протягом 2015 інфляція буде залишатися приблизно на аналогічному рівні ».

В той же час, в МВФ припускають, що в умовах реформ інфляція різко загальмується, знизившись до порядку 10% в 2016 році і до 5% до 2018 року – у міру зниження тиску обмінного курсу і зростання цін на енергоносії.

При цьому в МВФ зазначають, що грамотна монетарна та фінансова політика Нацбанку здатна «заякорити» інфляційні очікування.

2 березня Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до Закону України” Про Державний бюджет України на 2015 рік “, підготовлений Кабінетом міністрів і входить до переліку невідкладних заходів для старту нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Зміни до бюджету грунтувалися на прогнозних очікуваннях інфляції в 26% і курсі гривні на рівні 22 грн за долар. У той же час, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зазначав, що такий прогноз є оптимістичним і може бути надалі переглянутий на тлі, зокрема, зростання тарифів, який необоротно чинитиме тиск на інфляційні очікування.

За даними Держстату, базова інфляція (базовий індекс споживчих цін) в Україні в січні 2015 року з відношенню до попереднього місяця сповільнилася до 2,6% з 2,8%, зафіксованих місяцем раніше. У річному вираженні, до січня 2014 року, базова інфляція прискорилася до 26,1% з 22,8%, зафіксованих у грудні 2014 року до грудня 2013 року.

У лютому Кабінет міністрів України затвердив меморандум співпраці з ключовим кредитором – Міжнародним валютним фондом терміном на 4 роки і з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) з обсягом фінансування 17,5 млрд дол. Нова програма замінить діючу дворічну програму stand-by з об’ємом фінансування 17 млрд дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua