Нацбанк активно рятує гривню: обсяг обов'язкових резервів банків підвищено


Нацбанк активно рятує гривню: обсяг обов'язкових резервів банків підвищено

Національний банк України (НБУ) для ослаблення девальваційного тиску на гривню в період з 10 березня по 9 квітня підвищує обсяг обов’язкових резервів банків, вказується в прес-релізі НБУ у вівторок.

“Обсяг обов’язкових резервів банків у встановленому нормативі збільшується орієнтовно на 12 млрд грн, що зменшить обсяги вільної ліквідності банківської системи і сприятиме зниженню девальваційного тиску”, – вказується в прес-релізі.

За даними Нацбанку, основним чинником такого зростання буде курсова переоцінка залучених коштів в іноземній валюті.

Разом з тим в прес-релізі наголошується, що таке рішення може ускладнити для банків обслуговування платіжного обороту їх клієнтів, і тому банкам дозволено зараховувати в покриття обов’язкових резервів 100% обсягу залишків готівки в касах банків у національній валюті (поки можна зараховувати 50% таких залишків ).

“Це дасть можливість нівелювати вплив курсового фактора на обсяг обов’язкових резервів в сумі орієнтовно 9 млрд грн. Відповідно, обсяг обов’язкових резервів, який банкам необхідно буде сформувати додатково, збільшиться орієнтовно на 3 млрд грн”, – вказується в прес-релізі.

Згідно з документом, нова резервна вимога набуде чинності 10 березня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua