Для банків почалася нова ера - Кубів


Для банків почалася нова ера - Кубів

Закон про посилення відповідальності керівників і власників фінансових установ відкриє нову еру надійності банківської системи.

Про це заявив представник президента у Верховній Раді, народний депутат Степан Кубів, повідомляє прес-служба “Блоку Петра Порошенка”.

“До прийняття цього закону не було з кого спитати, коли банк банкрут або ставав неплатоспроможним. Правління в такому банку вже немає, резервів немає і вкладники, особливо фізособи, могли розраховувати тільки на гарантійні кошти держави. Цей закон посилює кримінальну та адміністративну відповідальність керівників банків, розширює коло пов’язаних з банками осіб, розширює категорійність та відповідальність власників, які не є прямим менеджментом того чи іншого банку “, – зазначив Кубів.

За його словами, відтепер посилиться відповідальність пов’язаних з банками осіб, мінімізуються ризикові операції і посилюється Фонд гарантування повернення вкладів.

Зміни, на думку представника президента в Раді, повинні гарантувати повернення депозитів у банках, що займаються ризиковими операціями.

Під час представлення документа в сесійній залі парламенту Кубів зазначив, що запропоновані зміни випливають з узятих на себе Україною зобов’язань, які були підписані з ЄС, і виконання 20-ї поправки Базельського комітету з нагляду.

Лідер парламентської фракції партії “Блок Петра Порошенка” Юрій Луценко, в свою чергу зазначив, що в Національному банку сьогодні 110 млрд неповерненого рефінансування, яке було видано за попередні роки.

“Ціна прийнятого закону – це власне повернення цих 110 млрд у національну скарбницю. Повернути ці кошти не через фонд погашення боргів вкладникам, які дає держава, а з майна всіх пов’язаних осіб, що вступили в змову з керівниками комерційних банків і розікрали їх, – заявив він .

Нагадаємо, на позачерговому засіданні 2 березня Верховна Рада прийняла за основу і в цілому президентський законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов’язаних з банком осіб” (реєстраційний номер 2085).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua