Нафтогазу можуть дозволити відчужувати майно держкомпаній за газові борги


Нафтогазу можуть дозволити відчужувати майно держкомпаній за газові борги

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді дозволити найбільшому державному енергохолдингу «Нафтогаз України» відчуження майна підприємств, де частка держави перевищує 25%, за газові борги.

Відповідна ініціатива міститься в урядовому проекті закону, зареєстрованому в парламенті 28 лютого.

Згідно з документом, виняток становлять підприємства, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, об’єкти житлового фонду, освіти, охорони здоров’я, соціально-культурного призначення.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України в рамках фінансового оздоровлення Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» пропонує Верховній Раді дозволити примусове стягнення боргів перед держхолдингом за спожитий газ, а також ввести технологічні ліміти подачі газу для підприємств-боржників, у тому числі теплокомуненерго.

На 1 січня 2015 заборгованість усіх споживачів перед НАК «Нафтогаз України» склала 29,6 млрд грн, з яких борг промпідприємств перевищив 11 млрд грн, а борг підприємств ТКЕ – 16 млрд грн.

Раніше Кабінет міністрів України представив зміни до державного бюджету на 2015 рік, які передбачають зниження субсидій з бюджету на користь «Нафтогазу України» з 31,5 до 29,7 млрд грн, або на 5,8%. Таким чином, знижено поріг дефіциту бюджету «Нафтогазу», який у 2014 році склав близько 110 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua