Світовий банк дасть Україні нову позику при наявності результатів реформ


Світовий банк дасть Україні нову позику при наявності результатів реформ

Україна зараз очікує фінансової допомоги не тільки від МВФ, але і від Світового банку, який, як і фонд, пред’явив вимоги до уряду. Ці умови оформлені у вигляді Матриці стратегічних та інституційних реформ.

Так, для отримання другого траншу позики на політику розвитку, розміром $500 млн (перший – $750 млн був отриманий в травні минулого року), серед іншого, слід навести порядок в системі державних інвестиційних проектів. Тому Кабмін 27 лютого подав у Верховну раду законопроект №2258 “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо інвестиційних проектів)”.

У пояснювальній записці до цього документа говориться, що правки необхідні, щоб забезпечити створення системи управління держінвестиціями, яка дозволить підвищити обґрунтованість і прозорість прийняття рішень при фінансуванні проектів, стабільність фінансування, ефективність використання держкоштів. Крім того, прийняття закону дозволить гармонізувати систему управління держінвестиціями з бюджетним процесом.

Для цього, наприклад, передбачається:
• завчасне визначення загального обсягу державних капітальних вкладень та пріоритетних напрямів в Основних напрямах бюджетної політики на наступний бюджетний період;
• прозорий і колегіальний розподіл коштів на завершення розпочатих проектів і початок нових Міжвідомчою комісією з питань державних інвестиційних проектів);
• доведення до головних розпорядників бюджетних коштів обсяги державних капітальних вкладень на плановий і на два наступні бюджетні періоди;
• включення списку Держінвестпроекту у вигляді окремого додатка до пояснювальної записки до проекту бюджету та ін.

Планується, що зазначені зміни будуть реалізовані, починаючи з підготовки бюджету-2016.

За даними Світового банку, він зараз реалізує в Україні програму бюджетної підтримки та інвестиційних проектів на загальну суму $4,5 млрд. Вона спрямована на прискорення структурних реформ, поліпшення надання базових державних послуг у таких сферах, як водопостачання, каналізація, розвиток енергетики, будівництво доріг, а також на захист найбідніших верств населення та підтримку розвитку приватного сектора.

Україна стала членом Світового банку в 1992 р, з тих пір загальна сума її фінансування склала близько 9 млрд доларів в рамках 45 проектів і програм.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua