Україна в січні суттєво наростила експорт цукру - асоціація "Укрцукор"


Україна в січні суттєво наростила експорт цукру - асоціація "Укрцукор"

Національна асоціація виробників цукру “Укрцукор” відзначає збільшення експорту цукру України в січні до 13,9 тис тонн проти 5,673 тис. тонн за вересень-грудень 2014/2015 маркетингового року (МР вересень-серпень).

“За січень уже 13,9 тис. тонн цукру відвантажено на експорт, там є близько 1 тис. тонн у Європу”, – сказав голова правління асоціації Микола Ярчук журналістам на конференції Agri&Food Export Forum 2015.

За його даними, за вересень-грудень 2014-2015МГ Україна експортувала 5,673 тис. тонн цукру в Грузію, Молдову, Киргизію та інші країни. При цьому глава правління асоціації додав, що Україна зможе заповнити двадцятитисячну квоту, виділену їй ЄС на поставки цукру.

Він також уточнив, що цукрові заводи в поточному році вже виробили 2,09 млн тонн цукру, перехідні залишки оцінюються в 344 тис. тонн.

Таким чином, пропозиція цукру на внутрішньому ринку складе близько 2,5 млн тонн. Експерт прогнозує, що у разі якщо частина обсягу не буде експортована, то в поточному році Україна може посіяти на 100 тис. га цукрових буряків менше.

Як повідомлялося, з посиланням на оцінку Міністерства економічного розвитку і торгівлі України в 2013/2014 МР експортувала 9 тис. тонн цукру, відомчий прогноз експорту на поточний МР – 20 тис. тонн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua