Яресько очікує зміцнення курсу гривні незабаром після рішення МВФ про нову програму


Яресько очікує зміцнення курсу гривні незабаром після рішення МВФ про нову програму

Міністр фінансів України Наталія Яресько очікує стабілізації курсу гривні незабаром після оприлюднення Міжнародним валютним фондом (МВФ) рішення про програму розширеного фінансування EFF (Extended Fund Facility, EFF) для країни.

“Ринок уже подолав ті позначки, де, за нашими розрахунками, зміцнення долара повинно було зупинитися. Думаю, що оголошення про угоду з МВФ додасть впевненості, і, сподіваюся, що середній курс в 2015 році буде нижчим, ніж ми бачимо зараз”, – оповіді вона в ефірі телеканалу Bloomberg.

У той же час Яресько не виключає, що закладений до бюджету курс буде переглянутий. “Ми, так чи інакше, будемо переглядати бюджет, з урахуванням змін, які будуть внесені після наших консультацій з МВФ, а також з урахуванням реформ, реалізація яких була прискорена в 2015 році”, – відповіла вона запитання ведучого щодо перспектив курсу гривні.

Як повідомлялося, держбюджет-2015 побудований на консервативному сценарії розвитку ситуації, який передбачає падіння реального ВВП на 4,3% при інфляції 13,1%, середньорічний курс 17 грн/$ 1 і середньою ціною імпорту газу $345 за 1000 куб. м. Номінальний ВВП очікується в розмірі 1 трлн 720, 8 млрд грн.

Україна в січні поточного року звернулася до МВФ з проханням замінити діючу програму stand-by програмою розширеного фінансування EFF, розрахованої на чотири роки. Влада України сподівається, що рада директорів МВФ ухвалить рішення про нову програму до кінця лютого.

У коаліційній угоді є пункт про зобов’язання членів коаліції виконувати програму МВФ, проте є інші пункти, які можуть цій програмі суперечити. Зокрема, ряд членів коаліції вже піддали різкій критиці пропозиції про значне підвищення тарифів на природний газ для населення, що розглядаються в рамках програми з Фондом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua