Офіційний курс гривні до долара з початку року впав майже в 1,5 рази


Офіційний курс гривні до долара з початку року впав майже в 1,5 рази

З початку цього року гривня за офіційним курсом НБУ подешевшала по відношенню до долара майже в 1,5 рази, або на 7,36 грн.

Національний банк України сьогодні, 6 лютого, з 14:00 встановив офіційний курс гривні до долара на рівні 23,1306, що на 5,13 грн нижче попереднього мінімального значення на рівні 17,9998, встановленого у четвер, 5 лютого, повідомляється на сайті регулятора.

За даними НБУ, середньозважений курс гривні на міжбанківському валютному ринку станом на 13:30 склав 23,8329 грн/дол., у той час як котирування з урахуванням комісій банків до цієї години досягли 25,50/26,50 грн/дол.

Як повідомляв УНІАН, у 2014 році регулятор перейшов до гнучкого курсоутворення на валютному ринку і, в результаті, гривня протягом року знецінилася щодо долара США за офіційним курсом в 2 рази.

З моменту введення гривні в обіг в 1996 році вона різко девальвувала двічі: в 1998 році майже в три рази – до близько 5 грн з 1,8 грн за долар, а також в кінці 2008 року – майже вдвічі, до 8 грн/дол.

В кінці 2014 року НБУ перейшов до симбіозу ринково-адміністративного регулювання курсу, вказуючи ринку індикативний курс за допомогою проведення щоденних аукціонів на міжбанківському валютному ринку в невеликих обсягах.

З 5 лютого цього року Національний банк припинив проведення щоденних індикативних аукціонів на валютному ринку для визначення рівноважного курсу, в результаті чого має встановитися єдиний ринковий курс.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Куди йдуть гривня і долар?
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua