0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ задоволений рішеннями НБУ


МВФ задоволений рішеннями НБУ

Міжнародний валютний фонд, місія якого перебуває в Україні з 8 січня, підтримав рішення Національного банку України про скасування валютних аукціонів і підвищення облікової ставки з 14% до 19,5%.

Про це повідомив директор департаменту комунікацій МВФ Джері Райс на прес-брифінгу у Вашингтоні.

“Рішення НБУ про скасування валютних аукціонів є прийнятним і має допомогти усунути наявність кількох обмінних курсів. Підвищення ж облікової ставки НБУ допоможе стримати інфляцію і підтримати національну валюту”, – сказав Райс.

Також Райс зазначив, що місія МВФ, яка перебуває у Києві, працює над можливостями створення нової програми співпраці, яка включатиме додаткові обсяги фінансування.

За словами директора департаменту комунікацій МВФ, наявність військового конфлікту на сході України не є перешкодою для роботи місії у контексті обговорення нової програми фінансової допомоги.

МВФ працює у складних ситуаціях, напружених ситуаціях, навіть у ситуаціях конфлікту. Це не є рідкісним явищем. Це те, що МВФ робив протягом 70 років”, – зазначив Райс.

Нагадаємо, НБУ з 5 лютого припинив проведення щоденних індикативних аукціонів на валютному ринку для визначення рівноважного курсу.

Крім того, з 6 лютого регулятор планує підвищити облікову ставку до 19,5% з 14% з відповідним коригуванням ставок щодо своїх активних і пасивних операцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua