Зараз вигідніше купувати авто, гривнева ціна яких за минулий рік зросла менше, ніж удвічі


Зараз вигідніше купувати авто, гривнева ціна яких за минулий рік зросла менше, ніж удвічі

За останній рік гривневі ціни на автомобілі змінилися так, що здатні заплутати навіть автоексперта, не кажучи вже про простих покупців. Кількість останніх зі зрозумілих причин зменшилася, але як клас вони поки не зникли. Наприклад, дозволити собі оновлення особового автопарку можуть програмісти, які працюють на європейські та американські компанії без виїзду з України, співробітники іноземних представництв та інші працівники, які отримують зарплати в твердій валюті. Та й падіння доходів багатьох власників бізнесів в Україні не зробило для них покупку нової машини чимось нереальним.

СТЕЖТЕ ЗА ДВІЙКАМИ. Головне для покупців сьогодні – зрозуміти, покупка яких автомобілів дійсно вигідна. Імпортери підняли ціни на свої товари дуже по-різному. Хтось пожертвував прибутком заради збереження обсягів продажів, а хтось радісно переклав зміст своєї інфраструктури на споживача, збільшивши маржу (різницю між ціною продажу і собівартістю).

У кожного виробника щодо України своя цінова політика. Орієнтуватися на доларові прайси особливого сенсу немає – розраховуватися з офіційними дилерами ви будете в нацвалюті, а їх внутрішні курси відрізняються завидною різноманітністю. Розумніше порівнювати гривневі ціни рік тому і зараз. І для спрощення розрахунків виходити з того, що за рік офіційний курс впав у два рази: з 8 до 16 гривень. Якщо співвідношення нинішніх і торішніх цін у конкретного авто істотно менше двійки, то покупку можна вважати вигідною. Наприклад, Renault Logan подорожчав у гривні всього в 1,65, Skoda Octavia – в 1,7, Peugeot 301 – в 1,75 рази. А якщо коефіцієнт подорожчання більше двійки – варто серйозно подумати. Так, наприклад, Geely CK подорожчала в 2,2 рази, Toyota Corolla – в 2,15, Hyundai i30 – в 2,3.

Звичайно, найскладніше в цій методиці – відшукати торішні ціни, адже у вас, на відміну від дилерів, немає доступу до архіву прайсів. На допомогу прийдуть кешировані сторінки в інтернеті і торішні публікації на сайтах автомобільних видань, в яких вказані актуальні на момент написання статті ціни. А ще – архіви новин на сайтах дилерів, що повідомляли про торішні передноворічні і післяноворічні спецпропозиції.

ОСОБЛИВИЙ ВИПАДОК. Зараз не варто ставати власником авто з об’ємом двигуна більше 3 л – інакше ви повинні будете додатково заплатити в бюджет 125 тис. грн за п’ять років (по 25 тис. на рік). Крім того, з цього року стає безглуздим ввозити в Україну вантажні фургони для переобладнання їх в легковика. Адже акциз в цьому випадку доведеться сплатити двічі: спочатку при ввезенні вантажівки (розмір акцизу залежить від обсягу мотора і віку ввезеного транспорту), а потім під час перереєстрації в МРЕВ після переробки.

ЧИ КУПУВАТИ ПОЗАТОРІШНЄ АВТО

Відразу після настання нового року автодилери стали пропонувати моделі 2013 випуску, що залишилися на складах, зі знижкою. Але перш ніж піддатися спокусі, згадайте, що машини старіють комерційно і фізично. Покинувши автосалон, автомобіль вже майже миттєво втрачає до 20% своєї ціни. Потім перші два роки його залишкова вартість у кращому випадку не змінюється, в гіршому – знижується ще на 10%. Надалі до восьмирічного віку він втрачає по 5-10% від ціни в рік.

У підсумку, щоб у майбутньому продати куплену сьогодні машину, вам доведеться її оцінювати на рівні її однолітків. Махінації з техпаспортом не допоможуть – рік випуску зашитий в VIN-коді, і його завжди можна перевірити.

Сьогодні вигідною покупкою авто 2013 можна вважати тільки, якщо розмір знижки вище 10% від вартості. І не забувайте про фізичнуе старіння техніки – обов’язково огляньте кузов, деталі підвіски і ходову, гальмівні барабани на предмет іржі, гумотехнічні вироби – на предмет тріщин, а деталі салону – на предмет вигорання. І вимагайте заміни всіх робочих рідин.

Микита Климов

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Бензин та авто
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua