Уряд вирішив оподатковувати спадок вартістю понад 1 млн грн


Уряд вирішив оподатковувати спадок вартістю понад 1 млн грн

В уряді вирішили наповнювати бюджет за рахунок майна небіжчиків. У законопроекті № 1578, який з’явився на сайті парламенту, є пропозиція оподатковувати майно фізосіб, яке коштує більше 1 млн грн.

«За ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 цього Кодексу, вартість об’єкта спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, у разі якщо сукупна вартість таких об’єктів спадщини перевищує 1 000 000 гривень, в частині такого перевищення, і вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення», – йдеться в законопроекті.

Пункт 167.2 нинішнього Податкового кодексу передбачає оподаткування за ставкою 5%. Неважко порахувати, що якщо вам у спадок дісталася квартира або будинок, який держава оцінить, наприклад, в 100 тисяч доларів, то навіть за курсом 16 грн за долар, вам доведеться заплатити близько 30 тисяч гривень податку. Якщо курс буде рости, то і сума сплачуваного податку буде збільшуватися.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Уряд вирішив оподатковувати спадок вартістю понад 1 млн грн» на Finance.ua - 4.5
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua