Валютні війни: Рада НБУ поклала частину відповідальності за девальвацію гривні на правління Нацбанку


Валютні війни: Рада НБУ поклала частину відповідальності за девальвацію гривні на правління Нацбанку

Ущербність монетарної політики Національного банку України (НБУ) сформувала умови для спекуляцій на валютному ринку і стала однією з причин істотної девальвації гривні, констатується в рішенні Ради НБУ від 17 грудня, текст якого розміщений на веб-сайті Нацбанку.

“Ситуативне прийняття рішень при здійсненні монетарної політики стало одним з факторів створення надлишкового попиту на іноземну валюту на міжбанківському ринку, що значною мірою призвело до різкого знецінення гривні (зниження середньозваженого курсу гривні на міжбанківському ринку за 11 місяців склало 83,7%) і стимулювало інфляційні процеси, які проявилися у підвищенні споживчих цін з початку року на 21,2% “, – вказується в документі.

У Раді НБУ також відзначили значні недоліки монетарної політики, зокрема, надмірний обсяг рефінансування банків (179,3 млрд грн) за січень-листопад при недостатньому валютному та банківському контролі і можливість використання отриманих коштів для спекулятивних операцій на валютному ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua