Обвал цін на нафту знижує значимість золота як страховки від інфляції


Обвал цін на нафту знижує значимість золота як страховки від інфляції

Золото, традиційно використовується для захисту від інфляції, здає позиції в сформованих умовах, коли світові, швидше, загрожує ослаблення зростання споживчих цін, а деяким його регіонам, включаючи єврозону, виражена дефляція.

Як повідомляє агентство Bloomberg, нафта, ще в червні вступила в “ведмежу” фазу, посилила найтриваліше падіння сировинних ринків як мінімум за покоління. Замість стрибка споживчих цін, якого покупці золота чекали протягом більшої частини останнього десятиліття, США переживають “дезінфляцію”, відзначає Білл Гросс з Janus Capital. Раніше він керував найбільшим у світі фондом облігацій в Pacific Investment Management Co. (PIMCO).

Спред прибутковості між п’ятирічними неіндексованими держоблігаціями США і захищеними від інфляції бондами – індикатор інфляційних очікувань, за яким пильно стежать учасники золотого ринку, може скоротитися за підсумками року на максимальну величину з кризового 2008 року.

Хоча ціни на золото відновилися з зафіксованого на початку листопада чотирирічного мінімуму, Goldman Sachs Group Inc. і Societe Generale SA прогнозують падіння котирувань в 2015 році.

Привабливість дорогоцінного металу як альтернативного об’єкта інвестицій знижується на тлі зміцнення долара і ралі американських акцій, а також у світлі планів Федеральної резервної системи підвищити процентні ставки для запобігання перегріву економіки.

“Забудьте про інфляцію – зараз всі говорять виключно про дефляцію, – стверджує співдиректор з інвестицій OakBrook Investments LLC. Пітер Янковскіс, що бере участь в управлінні активами на $1,9 млрд. – Падіння цін на нафту, безумовно, посилює дефляційний тиск. У наступному році можливе підвищення процентних ставок, і золото, ймовірно, продовжить дешевшати на тлі подальшого зміцнення долара “.

Після зниження ключової ставки ФРС до близького до нуля рівня в грудні 2008 року інвестори чекали прискорення інфляції. Прогнози щодо інфляції підігрівали зростання попиту на золото, котирування якого в 2011 році досягли рекордних $1923,70 за унцію. Однак очікування значного посилення інфляційних тенденцій поки не знайшли відображення в реальності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Рейтинг популярності матеріалу «Обвал цін на нафту знижує значимість золота як страховки від інфляції» на Finance.ua - 2.7
В Контексті Finance.ua