Паливо може подорожчати ще більше: Кабмін пропонує підвищити акцизи на бензин і ДП


Паливо може подорожчати ще більше: Кабмін пропонує підвищити акцизи на бензин і ДП

Кабінет міністрів України пропонує підвищити акциз на бензин на 2% (на 4 євро/тонна) – до 202 євро/тонна. Відповідна ініціатива міститься в проекті змін до Податкового кодексу, поданого до Верховної Ради.

Кабмін також пропонує збільшити акциз на важкі дистиляти (дизельне паливо) якості Євро-4,5 на 2% (на 2 євро/тонна) – до 100 євро/тонна, якості Євро-2,3 – на 3% (на 4 євро/тонна), до 132 євро/тонна.

При цьому акциз на легкі та середні дистиляти, гас, уайт-спірит пропонується підняти на 11% (на 20 євро/тонна) – до 202 євро/тонна, на бензини авіаційні – на 7% (2 євро/тонна) – до 32 євро/тонна.

У свою чергу акциз на реактивне паливо може зрости на 21% (на 4 євро/тонна) – до 23 євро/тонна.

Згідно з пропозиціями уряду, акциз на біодизель, пічне паливо і мазут повинен зрости на 4% (на 4 євро/тонна) – до 102 євро/тонна.

У документі також передбачено введення акцизу на зріджений природний газ (ЗПГ) у розмірі 6 євро/тонна, а акциз на скраплений газ (суміш пропану з бутаном, або пропан) пропонується збільшити на 14% (на 6 євро/тонна) – до 50 євро/тонна.

Крім того, уряд пропонує на постійній основі стягувати акциз з палива моторного альтернативного на рівні 202 євро/тонна (зараз акциз на таке паливо закріплений тимчасово, до 1 січня 2015 року, на рівні 99 євро/тонна).

Як повідомлялося, акцизи на ДТ востаннє підвищувалися в березні: з 46-98 євро/тонна – до 98-128 євро/тонна (залежно від вмісту сірки). У липні було тимчасово (до кінця 2014 року) введено акциз на альтернативні види моторного палива на рівні 99 євро/тонна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Бензин та авто
Рейтинг популярності матеріалу «Паливо може подорожчати ще більше: Кабмін пропонує підвищити акцизи на бензин і ДП» на Finance.ua - 2.9
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua