Уряд України пропонує скасувати держмонополію на виробництво спирту з 2020


Уряд України пропонує скасувати держмонополію на виробництво спирту з 2020

Кабінет міністрів пропонує парламенту скасувати з 1 січня 2020 державну монополію на виробництво етилового спирту.

Відповідний законопроект №1567 зареєстрований в парламенті 22 грудня.

Згідно з документом з 1 січня 2020 р виробництво спирту буде дозволено всім суб’єктам господарювання незалежно від форми власності за умови одержання ліцензії.

Як повідомлялося, ДП “Укрспирт” віднесено до сфери управління Міністерства аграрної політики і продовольства.

Кабінет міністрів в кінці липня 2010 року прийняв рішення ліквідувати державний концерн спиртової та лікеро-горілчаної промисловості “Укрспирт” і створити на його базі однойменне державне підприємство.

У 2013 році заводи “Укрспирту” збільшили виробництво спирту на 4,3% порівняно з 2012 роком – до 18,2 млн дал. При цьому продажі етилового спирту в минулому році скоротилися на 14,2% – до 15,3 млн дал, 15,1 млн дал з яких було реалізовано на внутрішньому ринку, переважно (80%) виробникам лікеро-горілчаної продукції.

Керівництво ДП “Укрспирт” раніше виступило з критикою ініціатив з приватизації держпідприємства, відзначаючи важливість збереження контролю держави над цією галуззю, а також зростання фінансових показників “Укрспирту” і відрахувань до бюджету.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Рейтинг популярності матеріалу «Уряд України пропонує скасувати держмонополію на виробництво спирту з 2020» на Finance.ua - 2.1
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua