Імпортні товари подорожчають: у Яценюка пропонують обкласти імпорт додатковим збором у 5-10%


Імпортні товари подорожчають: у Яценюка пропонують обкласти імпорт додатковим збором у 5-10%

Уряд України пропонує ввести на 12 місяців, починаючи з 1 січня 2015 р, додатковий імпортний збір, для стабілізації платіжного балансу країни, в розмірі 5-10%, за винятком життєво необхідних товарів. Відповідні законопроекти “Про стабілізацію платіжного балансу України” (№156) та “Про внесення змін до Митного кодексу України” (№1563) Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді в ніч на вівторок.

Згідно з ними, імпорт продовольчих товарів (товарні групи 1-24, згідно УКТЗЕД) пропонується обкладати додатковим збором 10%, решта товарів (групи 25-97) – за ставкою 5%. Крім того, ставку 10% уряд хоче навмисно ввести для товарів, що ввозяться на територію України громадянами.

Від додаткового збору уряд пропонує звільнити життєво необхідні товари, до яких він відніс: природний газ, енергетичне вугілля, паливо для АЕС, нафта і нафтопродукти, банкноти і банківські метали, гуманітарна допомога.

У пояснювальній записці уряд зазначає, що введення такого тимчасового імпортного збору відповідає положенню СОТ, так як платіжний баланс України суттєво погіршився.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Імпортні товари подорожчають: у Яценюка пропонують обкласти імпорт додатковим збором у 5-10%» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua