Валютна криза в Білорусі: банки підвищили ставки за депозитами в нацвалюті до 50% - щоб уникнути їх відтоку


Валютна криза в Білорусі: банки підвищили ставки за депозитами в нацвалюті до 50% - щоб уникнути їх відтоку

Ряд великих білоруських банків підвищив ставки за депозитами в нацвалюті до рівня 50% річних, щоб уникнути відтоку вкладів, повідомив перший заступник керівника апарату ради міністрів республіки – керівник секретаріату прем’єр-міністра Олександр Заборовський журналістам у п’ятницю.

Національний банк Білорусії (НББ), зі свого боку, вжив заходи з підтримки привабливості рублевих вкладів для населення і готовий надалі зробити все, щоб не допустити їх перетікання у валютні депозити, заявив перший заступник голови правління НББ Тарас Надольний журналістам.

“Нацбанк готовий вжити всіх заходів щодо стимулювання заощаджень фізосіб і підприємств в білоруських рублях. Ми будемо захищати вкладника, хеджувати його від курсового ризику”, – сказав Т.Надольний.

Пакет заходів Нацбанку і уряду щодо стабілізації ситуації на валютному ринку країни складається з трьох блоків. Перший блок, за його словами, передбачає “збільшення вартості грошей і збільшення привабливості заощаджень у білоруських рублях”.

“Підвищуються процентні ставки по операціях підтримки ліквідності. За нашими оцінками, рівень ставок в 50% стабілізує ринок з точки зору процентної політики”, – зазначив Т.Надольний.

При цьому підвищення ставок по інструментах підтримки ліквідності і ставок на грошовому ринку призведе до зростання ставок по кредитах. “Ми даємо певну гнучкість банкам для формування процентних ставок за кредитами і проведення політики дорогих грошей”, – сказав перший заступник голови правління НББ.

Другим блоком в рамках пакету заходів є заходи з обмеження приросту грошової маси. “Не допускати нарощування кредитного портфеля в білоруських рублях до 1 лютого 2015 року. Підтримка банків буде здійснюватися в невеликих обсягах з точки зору створення невеликого дефіциту рублів”, – сказав Т.Надольний.

Будуть також прийняті обмеження в сфері валютного кредитування, відзначив він.

Т.Надольний підкреслив, що фундаментальних внутрішніх причин для падіння курсу нацвалюти в Білорусі немає. “Немає ніяких підстав для того, щоб підходи до курсоутворення якось міняти. Він залишається незмінним і буде рухатися в межах позначеної грошово-курсової політики”, – сказав представник Нацбанку.

За даними НББ, у листопаді 2014 ставки за депозитами в нацвалюті в Білорусі для юридичних і фізичних осіб варіювалися в межах 16,5-29% річних.

Останнім часом в умовах зростання девальваційних очікувань населення Білорусі активно купує долари і євро на готівковому валютному ринку і продає російські та білоруські рублі. З метою стабілізації фінансового ринку уряд і Нацбанк прийняли пакет антикризових заходів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Рейтинг популярності матеріалу «Валютна криза в Білорусі: банки підвищили ставки за депозитами в нацвалюті до 50% - щоб уникнути їх відтоку» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua