Пережити зиму запропонували за допомогою зігріваючих наночастинок


Пережити зиму запропонували за допомогою зігріваючих наночастинок

Вчений І Цуй (Yi Cui) зі Стенфордського університету розробив технологію, що дозволяє зігрівати одяг за допомогою наночасток. Цей процес обіцяє істотно скоротити витрати на обігрів житлових приміщень. Технологія описується в журналі Nano Letters, а коротко про неї повідомляє New Scientist.

Вчений запропонував покривати одяг срібними нанонитками, занурюючи тканину в «чорнило» з наночасток. Цей процес технологічно не складніший від звичайного фарбування. Нанонитки залишаються на поверхні тканини і утворюють електропровідну мережу, а також відображають тепло, що виділяється тілом людини – що і зігріває його. Звичайний одяг також має ефект теплоізоляції, проте легко втрачає тепло, яке випаровується в навколишнє середовище.

Більше того, здатність нанониток проводити електрику дозволяє нагріти одяг з мінімальними витратами енергії. Струм з напругою всього в один вольт підніме його температуру до 40 градусів Цельсія, а низька напруга не дасть нанотканині травмувати шкіру, стверджує дослідник.

Однак Джордж Хевен (George Havenith) з британського Університету Лонгбороу попереджає, що одяг з нанонитками навряд чи завоює популярність серед населення: люди люблять зігріватися, накинувши светр на плечі або закутуючись у плед. Нова ж тканина для ефективного зігрівання має покривати більшу частину поверхні тіла.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Пережити зиму запропонували за допомогою зігріваючих наночастинок» на Finance.ua - 3.5
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua