Дешева нафта вигідна американським банкам - аналітики


Дешева нафта вигідна американським банкам - аналітики

Плюси від зниження цін на нафту, включаючи зліт обсягів торгів нафтовими ф’ючерсами і зростання вільних грошових коштів у споживачів через бензин, що дешевшає, для американських банків переважать можливі мінуси, кажуть аналітики і керівники фінкомпаній США.

Різке падіння котирувань повернуло на ринок спекулянтів і бажаючих хеджувати ризики, що призвело до істотного зростання обсягів торгів і підвищенню волатильності, відзначають аналітики KBW Inc. Як підсумок, виручка сировинних підрозділів банків може зрости за підсумками року вперше за останні 3 роки.

Роздрібні відділи банків також можуть отримати вигоду від того, що дешевшає бензин в перспективі може заощадити кожній американській родині до $900 в наступному році, зазначив минулого тижня гендиректор Citigroup Майкл Корбато.

“На ринку утворилася тенденція, і апетит інвесторів до ризику збільшився, – говорить аналітик Goldman Sachs Річард Ремсден. – Крім того, у корпорацій з’явилася потреба активніше хеджувати ризики”.

Серед негативних наслідків виділяється зростання прибутковості корпоративних облігацій, причому не тільки в енергетичному секторі, що призвело до зниження торгів ними. Jefferies Group у вівторок відзвітувала про падіння виручки від торгівлі паперами з фіксованою прибутковістю на 73% в кварталі, що завершився в листопаді.

Також банки можуть зіткнутися зі зменшенням обсягу виданих високоприбуткових кредитів, оскільки на компанії енергетичного сектора припадає 15-20% таких кредитів, зазначив аналітик KBW Брайан Кляйнханцль.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Дешева нафта вигідна американським банкам - аналітики» на Finance.ua - 3.2
В Контексті Finance.ua