У Кабміні обіцяють знайти в бюджеті кошти на обслуговування вже виданих кредитів за житловими програмами


У Кабміні обіцяють знайти в бюджеті кошти на обслуговування вже виданих кредитів за житловими програмами

Кабінет міністрів України має намір передбачити в держбюджеті на 2015 рік кошти для виконання зобов’язань з обслуговування раніше укладених кредитних договорів в рамках державних житлових програм.

Про це журналістам повідомив віце-прем’єр-міністр України – голова Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) Геннадій Зубко.

«Обов’язково у наступному бюджеті будуть закладені ті кошти, які необхідні для обслуговування тих кредитів, які вже надані … Ті кредити, які були видані, повинні бути закриті», – сказав Зубко.

При цьому він зазначив, що суму, необхідну для цих цілей на наступний рік, поки називати рано, тому що існують різні оцінки необхідних коштів через значні курсові коливання в країні.

Як повідомлялося, одним з перших рішень уряду Арсенія Яценюка стало рішення про жорстку економію коштів і скорочення витратних статей бюджету. Наприкінці березня Верховна Рада прийняла зміни до держбюджету, згідно з якими, зокрема, істотно урізала фінансування державних житлових програм.

Так, фінансування програми пільгового кредитування молоді було скорочено на 54,1 млн грн, до 25,9 млн грн. Фінансування програми здешевлення вартості іпотечних кредитів (13/3) – на 230 млн грн, до 110,2 млн грн. А програма будівництва доступного житла (70/30), на реалізацію якої спочатку було передбачено 100 млн грн, була повністю припинена. Пізніше Кабмін направив 10,11 млн грн на реалізацію даної програми в 2014 році для виконання зобов’язань перед громадянами, які уклали договори ще в 2013 році.

Як зазначав глава Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін, що фінансування житлових програм на 2014 рік вистачить для виконання зобов’язань за раніше укладеними договорами. При цьому Держфонд призупинив укладання нових договорів за своїми програмами.

У той же час, на початку грудня Конфедерація будівельників України (КСУ) звернулася до уряду з проханням не допустити припинення фінансування державних житлових програм та передбачити в державному бюджеті країни на 2015 рік кошти у розмірі 800 млн грн на виконання двох програм із забезпечення громадян доступним житлом . Зокрема, конфедерація просила передбачити в держбюджеті 500 млн грн на програму пільгового кредитування молоді на придбання житла, а також 300 млн грн на програму будівництва доступного житла (70/30). В КСУ відзначали, що, завдяки зазначеним державним програмам в економіку залучаються небюджетні кошти, а завдяки збільшенню обсягів будівництва кошти, виділені на реалізацію зазначених програм, повертаються в бюджет у вигляді податків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Рейтинг популярності матеріалу «У Кабміні обіцяють знайти в бюджеті кошти на обслуговування вже виданих кредитів за житловими програмами» на Finance.ua - 2.4
В Контексті Finance.ua