Коаліція погодилася підтримати кабмінівський план реформ за умови, що реформи будуть проводитися за "її планом"


Коаліція погодилася підтримати кабмінівський план реформ за умови, що реформи будуть проводитися за "її планом"

План реформ, заявлений Арсенієм Яценюком, однозначно в Раді готова була підтримати тільки його політсила, партія Народний фронт. Решта учасників коаліції погодилися закрити очі на його недосконалість за однієї умови. Вони домагалися, щоб в програмі уряду було прописано, що всі реформи будуть здійснюватися відповідно до пунктів коаліційної угоди.

“Мені здалося, що це [представлена Кабміном програма реформ] – якась халтура. Презентував її Яценюк набагато краще, ніж написав, – у коментарі сказав сьогодні народний депутат від БПП Олександр Черненко. – Ми розуміємо, що немає часу відправляти її на доопрацювання , тому що люди чекають від нас рішень і дій. Тому зараз ми вийшли на компромісний варіант – в програмі уряду буде вказано, що основоположним документом для програми уряду є коаліційна угода “.

Він стверджує, що деякі частини програми КМУ не згадуються в коаліційній угоді, а ряд тез просто суперечать йому. Також позиція деяких міністрів у Кабміні розходиться з “лінією партії”, тобто тезами плану реформ Яценюка.

“Нам кажуть, що наші міністри в уряді її підтримали. Але наш міністр охорони здоров’я Квіташвілі з трибуни каже, що впроваджувати страхову медицину в країні рано, а в програмі уряду записано – наступного року впровадити програму страхової медицини”, – наводить нардеп в приклад главу МОЗ, призначеного в Кабмін за квотою БПП.

І додає, що тоді виходить, що Раді представили програму Яценюка, а не програму уряду.

“Тому ми вирішили, що все, що є в програмі, – це добре, але є наша Біблія – коаліційна угода”, – сказав нардеп.

Ту ж позицію, за його словами, зайняли в цьому питанні і інші члени коаліції, зокрема Самопоміч і Батьківщина. Сьогодні вранці голова фракції БПП в парламенті Юрій Луценко назвав план урядових реформ “студентської халтурою” і “журналом Мурзилка”.

Втім, до компромісу сторони прийшли – після перерви і наради голів фракцій програму КМУ підтримали. На рік вона гарантує уряду імунітет.

“Програма Уряду прийнята. Застереження щодо відповідності з коаліційною угодою враховані”, – повідомила в facebook нардеп Самопомічі Вікторія Войцицька.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Коаліція погодилася підтримати кабмінівський план реформ за умови, що реформи будуть проводитися за "її планом"» на Finance.ua - 3.0
В Контексті Finance.ua