Темпи зростання ВВП Швейцарії перевершили очікування


Темпи зростання ВВП Швейцарії перевершили очікування

ВВП Швейцарії в липні-вересні збільшився на 0,6% порівняно з попереднім кварталом, свідчать опубліковані дані міністерства економіки країни.

Зростання економіки щодо III кварталу 2013 склав 1,6%. Економісти, опитані агентством Bloomberg, у середньому очікували підйому показників відповідно на 0,3% і 1,4%.

У квітні-червні економіка Швейцарії зросла на 0,3% щодо I кварталу і на 1,6% в перерахунку на річні темпи. Зростання темпів збільшення ВВП Швейцарії в III кварталі обумовлено зростанням як споживчих, так і державних витрат.

Споживчі витрати в Швейцарії виросли в липні-вересні на 0,6%, державні витрати – на 0,9%, інвестиції в будівництво – на 0,8%, обсяг експорту – на 2,8%.

Швейцарський Центробанк погіршив прогноз зростання ВВП країни на цей рік до “трохи нижче” 1,5% з 2%, що очікувалися у вересні, зазначивши слабку економічну динаміку в єврозоні та в ринках, що розвиваються.

ВВП єврозони в III кварталі цього року збільшився на 0,2% порівняно з попередніми трьома місяцями і збільшився на 0,8% щодо того ж періоду роком раніше. ВВП Німеччини, найбільшого торгового партнера Швейцарії, в минулому кварталі піднявся лише на 0,1%.

Раніше понад 77% жителів Швейцарії відкинули ініціативу “Врятуйте золото Швейцарії”, при цьому ні в одному кантоні не підтримали зміну політики, пов’язаної із золотим запасом країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Темпи зростання ВВП Швейцарії перевершили очікування» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua