Україна збільшила імпорт газу зі Словаччини


Україна збільшила імпорт газу зі Словаччини

Україна в листопаді 2014 збільшила імпорт природного газу зі Словаччини, свого головного, альтернативного російському шляху, імпорту вуглеводнів, на 9,3% – до 884, 4 млн кубометрів з 809 млн куб. м в жовтні поточного року.

Про це свідчать дані оператора ГТС Словаччини Eustream.

Згідно з даними компанії, середньодобові поставки газу в листопаді склали 29,5 млн куб. м.

Нагадаємо, оператор газотранспортної системи Словаччини Eustream за результатами процедури Open Season, в ході якої компанія приймала заявки на використання додаткових потужностей лінії “Вояни-Ужгород”, констатує значний попит на постачання “блакитного палива” в Україну.

В даний час, за даними Eustream, потужність газопроводу “Вояни-Ужгород” досягає 11,5 млрд кубометрів на рік, або 31,5 млн куб. м на добу.

Україна відновила покупки газу з Європи через підвищення російським “Газпромом” з другого кварталу поточного року ціни на своє паливо майже в 2 рази. Наприкінці жовтня 2014 після майже півроку переговорів з Росією погодилася до березня 2015 знизити ціну газу для України на 100 дол. – до 385 дол. за тисячу кубометрів. Однак ціна на європейський газ для України поки залишається нижче російської.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Рейтинг популярності матеріалу «Україна збільшила імпорт газу зі Словаччини» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua