Навіщо Китаю спірні території? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Навіщо Китаю спірні території?

Світ
1676
Китай намагається закріпити свої претензії на території в Південно-Китайському морі. Супутникові зображення доводять, що Китай веде серйозну операцію щодо розширення своїх територій на островах Спратлі в Південно-Китайському морі.
Південно-Китайське море є не тільки важливим майданчиком для рибальства. Справа в тому, що за оцінками на цій території розташовуються значні запаси нафти і газу.
Зменшуючи вплив США в цьому регіоні, Китай має намір зайняти лідируюче положення на одному з найважливіших торговельних шляхів у світі.
Острови Спратлі і Парасельські острови – це регіон, навколо якого не вщухають суперечки протягом багатьох сторіч. У конфлікті в різний час брали участь Бруней, Китай, Індонезія, Малайзія, Філіппіни, Тайвань і В’єтнам, але головним фактором суперечки стали історичні та культурні домагання.
Незважаючи на те що ці острови мають досить невелике значення з точки зору ресурсів, острови, тим не менш, служать реальним маркером. Саме тому сторони конфлікту прагнули якомога швидше зайняти ці території.
Навіщо Китаю спірні території?
Коли востаннє Китай зайняв острова Спратлі, то за останні 18 місяців з’явилися три проекти відновлення земель.
Проте Китай буде намагатися зайняти і інші території регіону, які цілком походять для розміщення військової техніки.
Філіппіни, Малайзія і В’єтнам вже використовують ВПП на островах Спратлі, але вони придатні тільки для невеликих літаків.
Так як Китай націлений на розширення територій, то він не особливо прагне до багатосторонніх переговорів з питання Південно-Китайського моря і всі питання обговорювалися в кулуарах самітів АТЕС і АСЕАН. Китай прагне до вирішення цього питання без залучення сторонніх осіб.
Так як Китай будує довгострокові плани щодо цих територій, то він готовий домагатися контролю територій островів Спратлі і Парасельских островів всяку ціну.
“Ідея азіатській безпеки” Сі Цзіньпіна увазі, що всі азіатські проблеми Азії повинні вирішуватися всередині Азії, а західний вплив має бути обмежено, особливо в таких “сімейних сварках”.
Безмежний вплив у Південно-Китайському морі, досягнутий шляхом застосування прямої сили або стратегії залякування, буде значною перемогою в цьому питанні.
А переможець отримує свою нагороду.
Доведені запаси нафти і газу на спірних територіях і можливі запаси
Навіщо Китаю спірні території?
Згідно з оцінками Адміністрації з енергетичної інформації США в Південно-Китайському морі розташовані значні запаси природних ресурсів: приблизно 11 млрд барелів нафти і 190 трлн куб. м природного газу.
А за даними Геологічної служби США, ці цифри трохи інші: 22 млрд барелів нафти і 290 трлн куб. м природного газу.
Оцінки китайської компанії Chinese National Offshore Oil Company (CNOOC) ще більш оптимістичні: 125 млрд барелів нафти і 500 трлн куб. м газу в Південно-Китайському морі.
До сьогоднішнього дня країни, що претендують на території Південно-Китайського моря, цілком успішно бурили свердловини поблизу своїх берегів.
Наприклад, Малайзія і Таїланд уклали угоду про спільну розробку, щоб спростити розробку родовищ, не піднімаючи питань про територіальні суперечки.
Зі свого боку Китай досить часто виступає провокатором. Наприклад, в 2011 і 2012 рр. на тендер були запропоновані газові та нафтові блоки на спірних територіях іноземним інвесторам.
А в травні Китай розмістив свою нову бурильну установку всередині особливої економічної зони В’єтнаму, що викликало хвилю протестів у В’єтнамі.
А для західних компаній поточна ситуація в регіоні виявляється досить неприємною і несприятливою. Shell і ExxonMobil – це найактивніші учасники в конфліктній зоні, і будь-яка багатостороння угода щодо вирішення цього конфлікту буде з радістю сприйнято ними.
Але є і ще одна причина. Приблизно 14 млн барелів нафти і майже половина світових поставок СПГ щодня транспортуються через Південно-Китайське море. А так як Китай має намір контролювати не менше 80% території моря, то незабаром він зможе насаджувати свої торгові моделі по всьому світу.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас