З валютних вкладників перестануть стягувати пенсійний збір - рішення НБУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

З валютних вкладників перестануть стягувати пенсійний збір - рішення НБУ

18.11.2014, 17:00Кредит&Депозит
8058
Нацбанк більше не буде кваліфікувати нарахування банками відсотків за валютними депозитами населення, як операцію з купівлі валюти, і відповідно, фінансистам не доведеться з них перераховувати 0,5% суми до Пенсійного фонду. Про це говориться в листі НБУ №12-311 / 67934.
«Цим документом регулятор роз’яснив банкам, що утримання відсотків податку, що нараховується за валютними вкладами, не є купівлею валюти. Спочатку деякі банки трактували таку операцію, як покупку іноземної валюти і утримували з неї додаткові 0,5% збору до ПФ. Така практика грунтувалася на тому, що в момент утримання 15% податку з нарахованих по вкладу відсотках, сума «лягала» на валютну позицію банку. І тільки потім виплачувалася в бюджет за встановленим Нацбанком курсом», – пояснив ситуацію радник голови правління Євробанку Василь Невмержицький.
Якщо 0,5% пенсійного збору не сплачуватимуть банки, то ці кошти не стануть стягуватися і безпосередньо з вкладників. «Таким чином, вдалося зменшити витрати фінустанов, пов’язані з обслуговуванням валютних депозитів і адмініструванням податків. А, отже, уникнути подорожчання вартості банківських послуг для населення», – резюмувала генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер.
За матеріалами: Вісті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас