0 800 307 555
0 800 307 555

З валютних вкладників перестануть стягувати пенсійний збір - рішення НБУ


З валютних вкладників перестануть стягувати пенсійний збір - рішення НБУ

Нацбанк більше не буде кваліфікувати нарахування банками відсотків за валютними депозитами населення, як операцію з купівлі валюти, і відповідно, фінансистам не доведеться з них перераховувати 0,5% суми до Пенсійного фонду. Про це говориться в листі НБУ №12-311 / 67934.

«Цим документом регулятор роз’яснив банкам, що утримання відсотків податку, що нараховується за валютними вкладами, не є купівлею валюти. Спочатку деякі банки трактували таку операцію, як покупку іноземної валюти і утримували з неї додаткові 0,5% збору до ПФ. Така практика грунтувалася на тому, що в момент утримання 15% податку з нарахованих по вкладу відсотках, сума «лягала» на валютну позицію банку. І тільки потім виплачувалася в бюджет за встановленим Нацбанком курсом», – пояснив ситуацію радник голови правління Євробанку Василь Невмержицький.

Якщо 0,5% пенсійного збору не сплачуватимуть банки, то ці кошти не стануть стягуватися і безпосередньо з вкладників. «Таким чином, вдалося зменшити витрати фінустанов, пов’язані з обслуговуванням валютних депозитів і адмініструванням податків. А, отже, уникнути подорожчання вартості банківських послуг для населення», – резюмувала генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua