"Народний Фронт" випередив "Блок Порошенка" на 0,33% голосів - ЦВК обробив 100% протоколів


"Народний Фронт" випередив "Блок Порошенка" на 0,33% голосів - ЦВК обробив 100% протоколів

За даними обробки 100% протоколів дільничних виборчих комісій в електронному вигляді, за результатами голосування на позачергових парламентських виборах в багатомандатному загальнодержавному окрузі до Верховної Ради проходять шість партій.

Згідно з даними, оприлюдненими на сайті Центральної виборчої комісії, за партію “Народний фронт” проголосували 22,14% виборців, за “Блок Петра Порошенка – 21,81%, за” Об’єднання “Самопоміч” – 10,97%, за “Опозиційний блок “- 9,43%, за Радикальну партію Олега Ляшка – 7,44%, за Всеукраїнське об’єднання” Батьківщина “- 5,58%.

ВО “Свобода”, як і всі інші 23 партії, які брали участь у виборах за пропорційною складовою, не подолала 5% -ний бар’єр, набравши 4,71% голосів виборців.

В парламент також не пройшли Комуністична партія України, яка набрала 3,88% голосів, партія “Громадянська позиція” (лідер – Анатолій Гриценко) – 3,10%, партія Сергія Тігіпка “Сильна Україна” – 3,11%, партія “Всеукраїнське аграрне об’єднання “Заступ” (Віра Ульянченко) – 2,65%, партія “Правий сектор” – 1,80%.

Всі інші партії зібрали істотно менше 1% голосів виборців кожна.

При цьому “Народний фронт” є лідером симпатій виборців у Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській та Чернівецькій областях, “Блок Петра Порошенка” – у Вінницькій, Закарпатській, Кіровоградській, Миколаївській , Одеській, Сумській, Херсонській, Чернігівській областях та місті Києві, “Опозиційний блок” – в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській та Харківській областях.

Позачергові парламентські вибори в Україні, що відбулися 26 жовтня, пройшли за змішаною системою – відповідно до закону, по 225 народних депутатів повинні були обиратися за партійними списками і в мажоритарних округах.

За партійними списками на цих виборах будуть обрані 225 депутатів, і кожна з партій, що подолала 5% -ний бар’єр, отримає кількість мандатів, пропорційну набраній кількості голосів.

За мажоритарною складовою буде обрано не більше 198 депутатів, оскільки вибори не проводилися загалом в 27-ми округах: в 12-ти – на тимчасово окупованій території Криму і в 15-ти – в зоні проведення антитерористичної операції (9 округів в Донецькій і 6 – в Луганській області).

ЦВК повинна встановити офіційні результати виборів на підставі оригіналів протоколів окружних виборчих комісій в паперовому вигляді з мокрими печатками не пізніше 10 листопада.

За попередніми розрахунками результатів голосування за партійними списками “Народний фронт” отримує 64 депутатських мандата, Блок Петра Порошенка – 63, “Об’єднання” Самопоміч”- 32,“Опозиційний блок”- 27, Радикальна партія Олега Ляшка – 22 мандата і партія “Батьківщина”- 17 депутатських місць.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua