Україна і Росія домовилися про постачання газу - але тільки на цю зиму


Україна і Росія домовилися про постачання газу - але тільки на цю зиму

В Брюсселі ввечері 30 жовтня по підсумками тристоронніх переговорів Україна з Росією за участю Європейського союзу підписали документи, що регулюють умови подальших поставок газу. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики Росії в Twitter.

З боку Євросоюзу свій підпис під документом поставив комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер, з боку України і Росії – міністри енергетики обох країн Юрій Продан та Олександр Новак.

“Сьогодні підписані протокол між міністрами Росії та України, а також комісаром ЄС, що визначає базові умови поставок”, – цитує прес-служба Міненерго Новака.

Комісар ЄС заявив, що 1,4 млрд дол. Україна сплатить негайно, використовуючи кошти МВФ і ЄК, а до кінця 2014 р буде оплачено ще 1,65 млрд дол.

Повідомляється, що Україна підтвердила наявність коштів на оплату 4 млрд куб. м газу в листопаді-грудні 2014. Після передоплати російська сторона зобов’язується поставити газ.

За словами Новака, ціна визначатиметься відповідно до формули контракту від 2009. З листопада 2014 по березень 2015 буде діяти знижка в розмірі 100 дол., яку в найближчі дні затвердить Уряд РФ.

“Завдяки цьому підписанню в умовах складної зими Україна і Європа будуть забезпечені газом”, – сказав під час церемонії підписання міністр енергетики України Продан.

Також в Брюсселі було підписано додаткову угоду до контракту між російським “Газпромом” і НАК “Нафтогаз України”.

Додаткова угода на рівні компаній регулює технічні питання відновлення постачань.

Поставка газу в Україну поновиться після сплати “Нафтогазом” російській стороні 1,45 млрд дол. боргу і передоплати. Про це міністр енергетики України Юрій Продан заявив на прес-конференції з нагоди підписання документів, які регулюють газовий спір, повідомляє журналіст “Голосу Америки” Руслан Дейниченко в своєму Twitter.

“Поставки газу в Україну поновиться відразу після оплати «Нафтогазом»1,45 млрд дол заборгованості і передоплати за газ”, – цитує журналіст слова Продана.

Міністр зазначив, що Україна зможе купити і оплатити до 4 млрд. куб. м газу, щоб забезпечити свій баланс на зимовий період.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua