Україна хоче побудувати новий газопровід до Польщі, вартість проекту - $245 млн


Україна хоче побудувати новий газопровід до Польщі, вартість проекту - $245 млн

Будівництво нового 110-кілометрового магістрального газопроводу для щорічних поставок близько 8 млрд кубометрів газу з європейського ринку через Польщу в Україну може обійтися учасникам проекту приблизно в $245 млн.

Про це повідомив член правління польської компанії Polenergia Радослав Дудзиньскій, який допомагає в реалізації цього проекту.

За його словами, це орієнтовна вартість проекту, згідно з оцінками «Нафтогазу України».

«Думаю, що газопровід може почати працювати в 2019-2020 році», – сказав Дудзиньскій, зазначивши, що його реалізація залежатиме від того, чи вдасться знайти необхідне фінансування.

Він також уточнив, що цей газопровід планується побудувати від розташованих у Львівській області підземних сховищ газу «Більче-Волиця» до пункту передачі газу на українсько-польському кордоні «Дроздовичі».

Представник Polenergia, який брав участь в Baltic Business Forum, сказав, що Україна через новий інтерконнектор на кордоні з Польщею може отримувати як газ з Німеччини, так і скраплений газ, що поставляється в польський термінал в Свіноуйсьце, який має почати працювати в 2015 році.

Крім того, за словами Дудзиньского, цей газопровід може використовуватися для поставок газу з України до Польщі, наприклад закачаного раніше з Євросоюзу палива в українські газові сховища в періоди пікового споживання.

Нагадаємо, Польща стала першою країною, через яку Україна почала прокачувати газ з Європейського Союзу, але на сьогоднішній день вона володіє самими меншими технічними можливостями за такими поставками: максимум 1,5 млрд кубометрів газу в рік, в той час як через Угорщину можна прокачувати близько 6 млрд кубометрів, а через Словаччину – 10 млрд кубометрів.

Україна щорічно споживає близько 40-45 млрд кубометрів газу, половину з якого раніше купувала у російського «Газпрому», який в червні поточного року повністю припинив їй поставки палива через суперечку про ціну і борги за раніше проданий газ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua