Нестандартний хід: Саудівська Аравія не має наміру зменшувати видобуток нафти - Financial Times


Нестандартний хід: Саудівська Аравія не має наміру зменшувати видобуток нафти - Financial Times

Ціна нафти Brent падає практично безупинно з середини червня, коли вона була трохи вище $ 115 за барель. Падіння вже перевищило 20%, тобто почався “ведмежий» ринок.

Нафта більше двох років торгувалася в діапазоні $ 100-115 за барель. Кілька разів ціна на короткий час виходила за верхню межу цього коридору і один раз, в квітні 2013 р, упала нижче $ 100. Проте в тому випадку вона знизилася всього до $ 96,75 і буквально через кілька днів повернулася в звичний діапазон.

На цей раз все не так. Ціна рішуче пішла під рівень $ 100 місяць тому і в середу, 8 жовтня, знижувалася до $ 90,76, пише Financial Times.

Причому погляди більшості учасників ринку звернені на Саудівську Аравію, яка, схоже, не збирається помітно скорочувати видобуток, щоб підтримати ціну нафти. Між тим завжди вважалося, що саме вона здатна першою відреагувати на серйозну зміну ринкової ситуації: у неї є вільні потужності, щоб наростити видобуток, якщо ціна піднімається занадто високо, вона здатна і швидко зменшити видобуток, зокрема тому, що видобуває набагато більше інших країн (9,7 млн ​​барелів на день).

Але минулої середи Саудівська Аравія несподівано знизила офіційну ціну, за якою продає нафту в Азію, яка залишилася фактично єдиним регіоном, де попит на імпортну нафту росте, нехай і не так швидко, як у минулі роки.

Адже єврозона балансує на межі рецесії і попит там низький, а сланцевий бум в США різко зменшив їх залежність від зовнішніх поставок нафти. До того ж Канада стала активно закуповувати легку нафту в США: у липні вона становила 71% імпортованої Канадою нафти, тоді як роком раніше – всього 14%. В результаті перевезення нафти до берегів Північної Америки значно скоротилися (плюс Канада збільшила експорт своєї важкої нафти), і експортери ведуть справжню боротьбу за азіатських покупців.

Загальна думка учасників ринку щодо політики Саудівської Аравії, пише FT, полягає в наступному: країна намагається збільшити (або, принаймні, зберегти) частку ринку, підтримуючи обсяги видобутку і знизивши ціну для Азії.

«Очевидний висновок, який можна зробити з цінової політики Саудівської Аравії, такий: вона конкуруватиме за частку ринку і більше не вважає себе гнучким виробником, готовим швидко змінити вибуток – хіба що не більше ніж, напевно, на 500 тис барелів на день, що в контексті потенційного надлишку нафти (на світовому ринку) зовсім небагато», – говорить Девід Хафтон з брокерської компанії PVM.

Але деяких учасників ринку подібне пояснення не переконує: вони вважають, що за небажанням Саудівської Аравії скорочувати видобуток стоїть щось більше, пише FT і розглядає дві теорії, які циркулюють на ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua