Курченко завдав збитків державі в нафтогазовій і банківській сфері на 5 млрд грн - СБУ


Курченко завдав збитків державі в нафтогазовій і банківській сфері на 5 млрд грн - СБУ

С.Курченко завдав збитків державі в нафтогазовій і банківській сфері на 5 млрд грн. Про це УНН повідомили в прес-центрі СБУ.

Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою України в рамках кримінального виробництвом від 11.03.2014 за ознаками злочинів, передбачених ч.4 ст. 190, ч.5 ст. 191, ч.2 ст.205, ч.1 ст. 255, ч.2 ст. 364, ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України, здійснюють розслідування і документування протиправної діяльності групи компаній, підконтрольних головному фінансисту “сім’ї” Януковича – С.Курченку.

За матеріалами СБУ стосовно протиправної діяльності Голови наглядової ради фінансово-промислової групи “СЕПЕК” Курченко С.В. Генпрокуратурою України відкриті і розслідуються ряд кримінальних проваджень.

В ході досудового слідства встановлено, що Курченко С.В. створив і безпосередньо здійснював керівництво злочинною організацією, діяльність якої завдала збитків державі в нафтогазовій і банківській сфері на загальну суму близько 5 млрд гривень.

Створена з числа співробітників СБУ і ГПУ оперативно-слідча група формує доказову базу щодо протиправного постачання афілійованими з С.Курченком компаніями державним підприємствам НАК “Нафтогаз України”, ВАТ “Укртрансгаз”, ПАТДАТ“Чорноморнафтогаз” обладнання за завищеною вартістю; протиправної реалізації скрапленого газу через підконтрольні Курченко С.В. комерційні структури, укладення фіктивних угод з ТОВ “Газ України 2020” на поставку нафтопродуктів; привласнення коштів рефінансування Національного банку України і т.і…

В рамках роботи по справі допитано близько 550 осіб, проведено більше 100 обшуків, накладено арешт на особисті рахунки, рухоме і нерухоме майно на загальну суму понад 1,2 млрд грн, проведені арешти 4 осіб, які підозрюються у скоєнні злочинів.

Оголошено 11 підозр у скоєнні злочинів та обрано запобіжних заходів у вигляді утримання під вартою і домашнього арешту, в тому числі заступнику Голови НБУ Приходьку Б.В., колишньому заступнику Голови Харківської ОДА Дулубу В.Г. і колишньому заступнику Київської ОДА Максименку В.М.

Основному фігуранту справи – С.Курченку оголошено підозру в скоєнні злочинів та обрано запобіжний захід утримання під вартою.

Наразі правоохоронними органами вживаються заходи щодо затримання С.Курченка, який знаходиться в міжнародному розшуку. За наявними даними, він переховується в Росії, де в порушення українського законодавства набув громадянства Російської Федерації.

Найближчим часом будуть допитані свідки і підозрювані, які проходять за матеріалами справи, здійснені тимчасові доступи до документів і речей, ряд обшуків, накладено арешти на майно та кошти основних фігурантів виробництва з метою забезпечення відшкодування збитків, завданих державі їх діями. Матеріали по виділених епізодах кримінального провадження, затвердженими обвинувальними актами будуть направлені до суду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Люстрація
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua