Ostchem Фірташа намагається відтермінувати на 10 років виплату 185 млн грн боргу "Газу України"


Ostchem Фірташа намагається відтермінувати на 10 років виплату 185 млн грн боргу "Газу України"

Якщо суди задовольнять прохання ПАТ “Рівнеазот” і ВАТ “Азот”, через 10 років реальна сума боргу може бути суттєво зменшена внаслідок інфляції.

1 жовтня 2014 року о 14:30 господарський суд Черкаської області під головуванням суді Н.Спаських розгляне заяву ВАТ “Азот” про відстрочку виконання рішення суду від 09.03.2011 року на 10 років по справі №09-06/2572 за позовом ДК “Газ України” (дочірня компанія “Нафтогазу України”) до відповідача ВАТ “Азот”.

Ще 2011 року суд задовольнив позов “Газу України” і зобов’язав черкаський “Азот” сплатити позивачу більш ніж 165 млн грн заборгованості за раніше спожитий газ.

Сьогодні ж о 12.00 господарським судом Рівненської області (суддя –Бережнюк) розпочнеться розгляд заяви ПАТ “Рівнеазот” про відстрочку виконання рішення суду від 26.03.2013 року на 10 років по справі №918/213/13-г за позовом ДК “Газ України” до відповідача ПАТ “Рівнеазот”.

“Рівнеазот” заборгував “Газу України” 19,701 млн грн за спожитий раніше газ.

Хімічні підприємства ПАТ “Рівнеазот” і ВАТ “Азот”, а також горлівський концерн “Стірол” та “Сєвєродонецьке об“єднання “Азот” складають холдинг Ostchem, який входить в Group DF українського бізнесмена Дмитра Фірташа.

Фірташ кілька місяців тому заарештован у Відні, та після внесення застави нині перебуває під домашнім арештом і, за даними джерел DT.UA, намагається врятувати рештки свого бізнесу в Україні. З огляду на цю обставину Фірташ вочевидь розраховує на відтермінування виплати майже 185 млн грн на 10 років.

На думку юристів, якщо суди задовольнять прохання ПАТ “Рівнеазот” і ВАТ “Азот”, через 10 років реальна сума боргу може бути суттєво зменшена внаслідок інфляції і “Газ України” (тобто НАК “Нафтогаз України”) ризикує недоотримати значну суму боргу цих підприємств Фірташа, тим більше, що невідомо, що відбудеться з бізнесом власника Group DF до 2024 року.

Разом з тим, якщо господарські суди відмовлять підприємствам Фірташа у відтермінуванні сплати боргу, “Нафтогаз України” зможе поповнити свій бюджет і спрямувати більше коштів на закупівлю реверсного газу і диверсифікацію джерел і маршрутів газопостачання України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua