Французька Total заморожує співпрацю з "Лукойлом", але продовжує проект "Ямал СПГ" - вартістю $27 млрд


Французька Total заморожує співпрацю з "Лукойлом", але продовжує проект "Ямал СПГ" - вартістю $27 млрд

Французька нафтогазова корпорація Total призупиняє співпрацю з російською компанією ЛУКОЙЛ щодо спільної розробки родовищ в Західному Сибіру через антиросійські санкції Заходу. Про це заявив виконавчий директор французької компанії Крістоф де Маржері.

“Спільне підприємство з Лукойлом однозначно призупинено. Однак цей проект (по суті) не було запущено, так що на Total це ніяк не позначиться”, – цитує сьогодні де Маржері газета Financial Times.

Йдеться насамперед про розробку баженовської світи в Ханти-Мансійському автономному окрузі. У травні 2014 ЛУКОЙЛ і Total підписали угоду про створення спільного підприємства, де частка російської компанії повинна була скласти 51%, французької – 49%.

В цілому заява глави французької компанії, що прозвучала в понеділок ввечері, не суперечить обіцянці керівництва російського підрозділу Total про те, що санкції не вплинуть на розвиток вже запущених спільних проектів. Про це було заявлено в ході переговорів з міністром енергетики РФ Олександром Новаком минулого тижня.

Другий великий проект Total в Росії “Ямал СПГ” вартістю $ 27 млрд, як підтвердив де Маржері, залишається в силі. Глава французької компанії висловив сподівання, що американські санкції відносно російської газової компанії НОВАТЕК, чия частка в проекті становить 60%, не вплинуть на його фінансування західними банками, “але не в доларах”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua