Україна може вийти на ринок єврооблігацій до кінця 2014р


Україна може вийти на ринок єврооблігацій до кінця 2014р

Україна до кінця 2014 року може вийти на міжнародний ринок суверенного боргу для покриття дефіциту в зовнішньому фінансуванні, який оцінюється приблизно в $ 1,1 млрд у найближчі 12 місяців, говориться в матеріалах Міжнародного валютного фонду про перший перегляд програми stand-by.

“Для покриття дефіциту в найближчі 12 місяців влада планує задіяти суверенний борговий ринок пізніше в 2014 році”, – відзначають фахівці МВФ.

Вони уточнюють, що в порівнянні із запрограмованим фінансування на час відкриття програми stand-by дефіцит в 2014 році оцінюється в $ 1,1 млрд, в 2015 році, ближче до його закінчення, – в $ 2,4 млрд.

Згідно з матеріалами, продовжується робота щодо забезпечення додатково $ 0,9 млрд двосторонньої підтримки з боку донорів. Перспективи такого додаткового фінансування достатньо хороші.

В матеріалах технічного меморандуму міститься переглянута таблиця зовнішнього фінансування, згідно з якою випуск єврооблігацій на суму $ 2 млрд може бути здійснений ще до кінця вересня поточного року. Згідно таблиці, дефіцит в поточному році порівняно з попередніми розрахунками виник через проблеми з фінансуванням з боку Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) і Європейського банку реконструкції та розвитку, надходження від яких оцінювалися відповідно в $ 683 млн і $ 546 млн, а також з боку інших країн-донорів – $ 100 млн замість спочатку очікуваних $ 300 млн.

Прогноз фінансування з боку Світового банку в поточному році погіршено з $ 1,85 млрд до $ 1,51 млрд, тоді як з боку ЄС поліпшений з $ 1,91 млрд до $ 2,22 млрд.

В цілому МВФ робить висновок: програма stand-by залишається адекватно фінансованою в найближчий рік.

Як повідомлялося, рада директорів МВФ 30 квітня ухвалила кредитну програму stand-by для України в $ 16,67 млрд, розраховану на два роки. Фонд виділив Києву вже два транші на загальну суму $ 4,51 млрд. До кінця року може бути прийнято рішення про об’єднаний третій і четвертий транш на $ 2,8 млрд.

Україна в середині травня розмістила під 1,844% річних п’ятирічні єврооблігації на $ 1 млрд, емітовані під гарантії США. Тоді ж джерела на ринку повідомляли про можливий додатковий випуск єврооблігацій на таку ж суму цього року.

У той же час можливість виходу України на ринок зі звичайними єврооблігаціями його учасники оцінюють низько через високі ставки, пов’язані зі складною економічною ситуацією в країні та триваючими військовими діями на сході з неясною перспективою їх припинення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua