0 800 307 555
0 800 307 555

Українцям з 1 вересня піднімуть ставки по кредитах на 12%


Українцям з 1 вересня піднімуть ставки по кредитах на 12%

Українцям з 1 вересня почнуть підвищувати ставки по дрібним кеш-кредитам і картковим позикам. Відповідне повідомлення своїм клієнтам недавно розіслав Приватбанк (на нього припадає 17,9 млн карток з 35 млн штук, випущених всією нашою банківською системою). «На 0,5% на місяць будуть підвищені відсотки по роздрібних кредитних продуктах і картах класу Gold. Але тільки по тих траншах, які клієнти візьмуть з початку вересня. На ті кредитні ліміти, які використовувалися людьми до 31 серпня, буде нарахована стара ставка», – розповів «Вістям» перший заступник голови правління Приватбанку Олег Гороховський.

Фінансисти впевнені, що це тільки початок і слідом за Приватбанком відсотки стануть підвищувати і інші фінустанови. «Деякі банки цілком можуть піти шляхом підвищення ставок за картковими кредитними лініями, оскільки це беззаставний і високоризиковий кредитний продукт», – зазначив радник голови правління Євробанку Василь Невмержицький. Параметри подорожчання прогнозують різні – від 0,5 до 1% в місяць, тобто від 6 до 12% річних. «Зараз вартість карткових кредитів коливається в широкому діапазоні – 30-42% річних. Вона трохи збільшувалася на початку літа, схожа тенденція спостерігається і зараз. Це пов’язано з подорожчанням ресурсів (підвищенням ставок по депозитах), із збільшенням попиту», – пояснила «Вістям» начальник управління споживчого кредитування Укрінбанку Ірина Жук.

Кількість банків-кредиторів населення з початку року скоротилася з 50 до 20-25. Ті ж, хто продовжив фінансувати людей, різко скоротили максимально допустимі суми позик – з 10-20 тис. грн до 2-5 тис. грн (дуже рідко можна зустріти кредитні ліміти на рівні 10 тис. грн). Через це, а також і через різке погіршення добробуту українців останнім часом різко виріс попит на нові кредити.

«Клієнти, що одержали відмову в кредитуванні, або ті, кому обнулили кредитні ліміти, зараз звертаються в інші банки. Але фінустанови не дуже охоче відкривають нові кредитні ліміти – роблять це обережно і в значно менших обсягах», – роз’яснив «Вістям» ситуацію начальник центру маркетингу і прямих продажів споживчого кредитування УкрСиббанку BNP Paribas Group Григорій Бакланов. Так що отримати банківський кредит, навіть дорожче, людям буде непросто.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua