ЄС готовий відмовитися від санкцій щодо РФ, якщо ситуація в Україні зміниться на краще - посол ФРН в Росії


ЄС готовий відмовитися від санкцій щодо РФ, якщо ситуація в Україні зміниться на краще - посол ФРН в Росії

Європейський союз готовий відмовитися від односторонніх санкцій, введених щодо Росії, якщо ситуація в Україні зміниться на краще, заявив посол ФРН в Москві Рюдігер фон Фріч. “Санкції не самоціль, і ми охоче від них відмовимося, якщо ситуація зміниться на краще”, – заявив він в інтерв’ю, опублікованому в “Независимой газете” у п’ятницю. Одночасно посол заявив, що поки рано судити про те, наскільки сильно західні санкції вплинули на російську економіку.

Як заявив дипломат, нині політиків та ЗМІ більше цікавить вплив російських обмежень імпорту з європейських країн на ситуацію з продовольством в РФ. За словами Р. фон Фріча, Росія імпортує більше 30% продовольства.

Посол також заявив, що в даний час між Москвою і Берліном втрачена взаємна довіра. “Вона стала жертвою дій Росії: анексії Криму, сприяння тому, що відбувається на сході України. Необхідно подолати цю ситуацію, коли неясно, як поводитися один з одним, на кого можна покластися”, – зазначив він.

“Реально відповідальність лягає на Росію”, – підкреслив Р. фон Фріч. “Подивіться, як вирішується в Великобританії питання про референдум в Шотландії. Він проводиться при згоді Лондона. Не пригадується, щоб російський уряд обговорював питання Криму з урядом України. Просто взяли і приєднали”, – додав він. Посол навів три принципи, яких дотримується його країна в процесі врегулювання української кризи.

“По-перше, ми не приймаємо анексію Криму. По-друге, ми рішуче реагуємо на російську політику, попереджаючи, як будемо діяти, якщо Москва не впливає на сепаратистів. Прийняті санкції не покарання, а інструмент політики, щоб спонукати до цього. По-третє, що особливо важливо, – ми залишаємося відкритими до діалогу. Саме німецьке політичне керівництво довело, наскільки воно прихильне до діалогу і яке значення воно йому додає”, – розповів він.

Відповідаючи на питання про те, чи міг би Берлін вплинути на Київ, щоб він припинив воєнні операції на південному сході України, німецький дипломат заявив, що “кожен уряд не тільки має право, але зобов’язана гарантувати порядок і безпеку в своїй країні”.

“Український уряд лише виконує обов’язок відновити порядок. Що ж до уряду ФРН, то він закликав українську владу дотримуватися співмірність при застосуванні сили”, – продовжив він. “Хотілося б, щоб і в Москві лунали відкриті заклики до сепаратистів припинити свої дії”, – сказав посол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua