Банки зобов'язані відкривати окремі рахунки для виплати зарплат, пенсій, стипендій - НБУ


Банки зобов'язані відкривати окремі рахунки для виплати зарплат, пенсій, стипендій - НБУ

Національний банк України (НБУ) зобов’язав банки відкривати окремі рахунки для розрахунків з громадянами по заробітних платах, пенсіях, стипендіях, інших виплатах з метою коректного оподаткування процентів по пасивних доходах громадян.

Таке рішення закріплене постановою НБУ від 18 серпня №499.

“Банк для зарахування виключно заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат відкриває фізичним особам окремий поточний рахунок… або використовує вже відкритий для цих цілей рахунок”, – йдеться в документі.

Як наголошується в листі НБУ до цієї постанови, таке рішення центробанку було обумовлено змінами до Податкового кодексу щодо оподаткування пасивних доходів громадян.

Постанова набуде чинності після його офіційного опублікування.

Як повідомлялося, Верховна Рада 4 липня підтримала у другому читанні та в цілому законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо пасивних доходів”. Згідно з документом, з 1 серпня 2014 року вводиться лінійна ставка оподаткування пасивних доходів фізичних осіб у вигляді відсотків з депозитів – 15% замість прогресивної шкали в 15-20-25%; ставки оподаткування роялті, інвестиційного прибутку та дивідендів повернуто до рівня, що діяв до 1 липня: для роялті та інвестприбутку – 15% і 17% відповідно, дивідендів – 5%; для оподаткування інших пасивних доходів від розміщення капіталу введена єдина ставка 15%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua