Українські заводи продовжують постачати оснащення для російської армії - Washington Post


Українські заводи продовжують постачати оснащення для російської армії - Washington Post

Українська влада не змогла змусити оборонні підприємства припинити експорт оснащення в Росію.

Про це пише шеф московського бюро The Washington Post Майкл Бірнбаум. За його даними, заводи продовжують відвантажувати в Росії запчастини для літаків, вертольотів і ракет, попри те, що вже практично весь світ визнав пряме втручання РФ у військовий конфлікт на Сході України.

“Механізми українського виробництва використовуються в силових установках російських бойових кораблів. Українські системи управління не дають збитися з курсу російським супутникам раннього виявлення. Українські розробники спроектували найпотужніші російські міжконтинентальні балістичні ракети, СС-18” Сатана “. Українські запчастини застосовуються ще в цілому ряді інших російських ядерних озброєнь “, – пише Бірнбаум.

“У червні Порошенко видав указ про припинення експорту військових виробів до Росії … Проте зараз, після дев’яти місяців протестів і війни, економіка України переживає сильний спад, і країна навряд чи може собі дозволити втрачати робочі місця, тим більше в ключових промислових регіонах на сході, де розташовані багато об’єктів ВПК – і де багато симпатизують Москві “, – зазначає автор.

Адміністрація заводів виправдовує свою співпрацю із агресором тим, що вони не отримували офіційних розпоряджень про припинення поставок.

Так, як і раніше, “майже всі” необхідні їй двигуни для бойових і транспортних вертольотів, а також “велику частину” двигунів для транспортних літаків Росія отримує від запорізького підприємства “Мотор-Січ”.

Високопоставлений представник українських силових структур в інтерв‘ю видання заявив, що співпраця з ворогом в умовах війни неприйнятна, однак визнав, що відмова від експорту в Росію “буде означати смерть заводів і підприємств”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua