0 800 307 555
0 800 307 555

В Терра Банк введуть тимчасову адміністрацію, з банку за останній місяць вивели 300 млн грн - ЗМІ


В Терра Банк введуть тимчасову адміністрацію, з банку за останній місяць вивели 300 млн грн - ЗМІ

В Терра Банк мають намір ввести тимчасову адміністрацію. Про це Delo.UA повідомило джерело на ринку. За даними джерела, з банку було виведено за останній місяць 300 млн грн, а голова правління банку Олег Савощенко був усунений 2 тижні тому.

На підтвердження того факту, що банк оголосять неплатоспроможним, сьогодні в Системі розкриття інформації SMIDA з’явилося повідомлення, в якому говориться про відновлення повноважень Олега Савощенка одночасно зі звільненням фактично всього керівництва банку.

За повідомленням, звільненню підлягають перший заступник голови Правління Шевченко Ігор та корпоративний секретар банку Облецова Юлія.

За рішенням спостережної ради про складення з себе повноважень, припинено повноваження опосередкованого власника банку (через ПрАТ “Українська стратегічна група”), а за сумісництвом голови спостережної ради, Сергія Клименка, членів спостережної ради, а також представників “Української стратегічної групи” Ларченка Андрія, Олександра Кучменка, Ігоря Романенка та Данила Власова.

Повноваження були припинені і для голови ревізійної комісії Савицької Ольги – також представника “УСГ”, як і член ревізійної комісії Сергій Єрмаков, що сьогодні залишив банк.

Передісторія

Останнім часом події навколо Терра Банку розвивалися бурхливо. У грудні в банку змінився власник – контроль над засновником фінустанови, ПрАТ “Українська стратегічна група”, у Руслана Циплакова (засновник холдингу “Метал-Юніон”) придбав фінансист Сергій Клименко.

Того ж місяця головою спостережної ради також стає Сергій Клименко.

Міноритарієм Терра Банку також є ТОВ “Компанія “М.Б.С.”, заснована Георгієм Луцьким. За даними ЗМІ, його син, Максим Луцький, колишній нардеп від Партії регіонів, у добрих відносинах з основним власником фінустанови Сергієм Клименком і також впливає на управління Терра Банком, а проблеми Луцького можуть погано вплинути на бізнес Сергія Клименка.

Пізніше, в січні 2014-го, у банку змінили виконуючого обов’язки голови правління та поставили керувати Олега Савощенка, який з січня 2011 року працював на посаді першого заступника голови правління цієї кредитно-фінансової установи.

При цьому, за даними банку, Едуард Бабішенко, який займав раніше цю посаду, звільнився за власним бажанням.

Наприкінці березня в банку була створена ще одна керівна посада – Президент – і на неї було призначено Кирила Шевченка, який з 2010 року до 2012 вже керував банком на посаді голови правління, а з 2006 до 2009 року очолював Держіпотеку, з якою у Терра Банку були тісні партнерські відносини: серед 112 банків-партнерів ДІУ Терра Банк посідав перше місце. За даними ЗМІ, у Терра Банк Шевченко повернувся як партнера, і після його приходу вплив Клименка в банку ослаб.

Крім того, в березні Клименко анонсував намір збільшити активи банку в 1,5 рази до 7,6 млрд грн, а вкладники почали скаржитися на затримку з виплатою депозитів.

15 квітня Сергій Клименко почав безпосередньо розпоряджатися контрольним пакетом акцій банку, тоді як належна йому “Українська стратегічна група” вийшла зі складу акціонерів. Щоправда, 30 травня (ненадовго) з’явилося повідомлення, що вона знову увійшла туди з 18,6% акцій банку.

Компанія продала свій пакет акцій кредитно-фінансової установи 11 компаніям, кожна з яких стала власником менш ніж 10% пакета акцій.

Щоправда, пізніше, в кінці червня, “Українська стратегічна група” знову сконцентрувала у себе 99,6% акцій банку. Водночас знову почали з’являтися повідомлення про проблеми у вкладників з виплатою коштів, які сам банк спростовував. Зрештою у відкритих джерелах також почали з’являтися повідомлення про те, що до банку може повернутися Руслан Циплаков.

Валерія Давидова

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Терра Банк
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua