Сервіс підбору кредитів
- Надішліть заявку
- Дізнайтесь про рішення банку
- Підтвердіть заявку та отримайте гроші
Білорусь планує найближчим часом зняти торгові розбіжності з Україною і обіцяє не продовжувати ліцензування імпорту низки товарів з-за меж Митного союзу (МС).
“Є деяке непорозуміння. Вихід із ситуації бачиться в оперативному і щільному діалозі, взаємодії з нашими українськими партнерами. Без цього ми собі не уявляємо вирішення ситуації”, – заявив журналістам директор департаменту зовнішньоекономічної діяльності МЗС Білорусії Ігор Назарук в Мінську.
При цьому він припустив, що питання вдасться вирішити протягом максимум 10 днів. Він підкреслив, що мова не йде про конфлікт і, тим більше, про назрівання торгової війни.
Разом з тим, торкаючись рішення української сторони про спецмита на деякі білоруські товари, прийняте у відповідь на введення Білорусією ліцензування імпорту низки товарів з-за меж ТЗ, Назарук помітив, що дії Києва роблять економічно недоцільними ці поставки в Україну.
Він назвав їх неадекватними, оскільки введене Білорусією ліцензування є тимчасовим заходом, стосується широкого кола країн, а не тільки України, а також відповідає міжнародній практиці захисту внутрішнього ринку. Причому ліцензування імпорту в Білорусію зачіпає українські поставки на суму близько $100 млн (за підсумками 2013 року), а Україна ввела спецмита для більш широкої номенклатури товарів, зачіпаючи білоруські поставки близько на $265 млн, підкреслив Назарук.
Днями білоруська влада уточнила, що вимога про ліцензування не поширюється на імпорт з країн-учасниць договору про зону вільної торгівлі СНД, якщо в цих державах не застосовуються обмежувальні заходи до білоруської продукції.
“Ми тим самим показуємо: у нас обмежень немає, але якщо Україна рішень не скасовує, то ми переглянемо свою позицію. Тут механізм із запобіжними елементами”, – пояснив директор департаменту.
Він підкреслив, що білоруські експерти налаштовані на продовження консультацій для прийняття рішення, що задовольняє обидві сторони і яке полягає в тому, щоб повністю піти від непотрібних перешкод для переміщення товарів.
“Найближчим часом очікуємо певних сигналів з української сторони. Важливо не зупинятися в діалозі з нашими основними торговими партнерами, до яких належить і Україна”, – сказав він.
Представник МЗС також зазначив, що Білорусь не планує продовжувати дію вимоги щодо ліцензування імпорту на товари з-за меж Митного союзу, термін якої закінчується восени.
Раніше повідомлялося, що Білорусія ввела тимчасове, на півроку, ліцензування поставок в республіку цементу, полірованого скла і склотари (з 1 червня), пива (з 1 травня), а також деяких видів макаронних і кондитерських виробів (з 1 червня) з-за меж єдиної митної території Митного союзу Білорусії, Росії та Казахстану.
Тим часом, міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі України ухвалила рішення про введення спецмита на імпорт низки товарів з Білорусії. Українська сторона пояснила це рішення необхідністю відповіді на “дискримінаційні та недружні дії відносно українських кондитерських виробів”.
Минулого тижня в Мінську відбулися білорусько-українські консультації щодо усунення бар’єрів у взаємній торгівлі.
У п’ятницю МЗС Білорусії повідомив про рішення білоруської влади зняти “побоювання, що мали місце у наших партнерів з СНД щодо доступу їхніх товарів на білоруський ринок”.
За словами прес-секретаря МЗС Білорусі Дмитра Мірончика, в період з квітня до липня в постійному режимі здійснювався моніторинг ситуації з доступом ліцензійних товарів, особливо тих, що походять з країн СНД, з якими у Білорусії підписано угоди про вільну торгівлю. “Його результати свідчать про виправлення негативних тенденцій, які мали місце на внутрішньому ринку на момент прийняття постанов”, – сказав Мірончик.
Таким чином, констатував він, “відпала необхідність у ліцензуванні товарів, що надходять до нас з країн, що підписали договір про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 року”.
З 24 липня набула чинності поправка до рішення уряду Білорусі про ліцензування, за якою ця вимога не поширюється на імпорт в країну товарів, що походять та ввозяться з держав – учасників договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД від 18 жовтня 2011 року, крім держав, які з дати набрання чинності вищеназваної поправки вводять щодо білоруських товарів не передбачені договором обмежувальні заходи.
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.
Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.
Топ новини | ОбговорюютьЧитають |
---|
"Ефект буде миттєвим": експерт назвав серйозний ризик для гривні в грудні
7 г. тому - 7285 11Підвищення пенсійного віку для жінок: пояснення ПФУ
5 г. тому - 19666 2Як перевірити авто за VIN-кодом
6 г. тому - 1306 2Коли поліцейський не має права вимагати документи водія "на руки"
9 г. тому - 5833 1Нова програма МВФ допоможе економіці України зростати швидше — Гончарук
8 г. тому - 383 1Підвищення пенсійного віку для жінок: пояснення ПФУ
5 г. тому - 19666 2"Ефект буде миттєвим": експерт назвав серйозний ризик для гривні в грудні
7 г. тому - 7285 11Коли поліцейський не має права вимагати документи водія "на руки"
9 г. тому - 5833 1Хто зможе безкоштовно користуватись програмами РРО - ДПС
9 г. тому - 1839Штрафи поштою: коли не потрібно платити
4 г. тому - 1709Nokia представила новий дешевий смартфон (фото)
Позавчора, 12:20 - 961 2В Україні будуть продавати Galaxy Fold за 56 999 грн (фото)
04.12.2019, 17:10 - 1151Bugatti представила спецверсію гіперкара Chiron (фото)
02.12.2019, 17:10 - 761Tesla представила електричний пікап з майбутнього (фото, відео)
22.11.2019, 12:10 - 1901У США під час випробувань вибухнув космічний корабель Ілона Маска (відео)
21.11.2019, 12:10 - 3873 1