ДАІ вводитиме систему автофіксації порушень ПДР - вона в 19 разів ефективніше рядового даїшника


ДАІ вводитиме систему автофіксації порушень ПДР - вона в 19 разів ефективніше рядового даїшника

В Україні, незважаючи на величезні витрати на ведення АТО і складну економічну ситуацію, все ж таки збираються вводити недешеву систему автофіксації порушень ПДР. Про це заявив перший заступник начальника департаменту ДАІ МВС генерал Сергій Будник.

«Ми – єдина країна в Європі, де порушників ловлять по-старому, за допомогою жезла, – сказав нам Будник. – Але ж автоматична система набагато ефективніша, ніж наряд інспекторів: з нею «домовитися» неможливо».

За словами Будника, експеримент показав, що встановлений на аварійно-небезпечному перехресті прилад за годину зафіксував 89 порушень (звичайний інспектор оформляє близько 5 штрафів за годину. – Авт.). Найчастіше ж за перші 6 місяців 2014-го українців штрафували за швидку їзду і пияцтво за кермом (докладніше див. інфографіку. – Авт.).

ЦІНА ПИТАННЯ. Як роз’яснив Будник, до 1 вересня ДАІ планує подати в Раду законопроект, який узаконить автофіксацію. Але навіть якщо документ ухвалять, встановлювати камери почнуть не раніше 2015 року. Враховуючи, що один комплекс (відеокамера, система реєстрації, антивандальні бокси) коштує близько $100 тис., а, за оцінками ДАІ, в Україні 2000 аварійно-небезпечних місць, де потрібна автофіксація, то «автозадоволення» потягне на $200 млн. Тому в ДАІ планують встановлювати систему поступово, а до фінансування залучити місцеві органи влади (вони в цьому зацікавлені, оскільки штрафи йдуть до місцевих бюджетів. – Авт.).

ЕКСПЕРТИ. Думки фахівців розділилися. На думку юриста Олексія Святогора, автофотофіксація може використовуватися лише як допоміжний метод: «Уявімо: автомобіль викрадений, злочинець їде на червоне, а ДАІ надсилає квитанцію про штраф господареві машини».

А адвокат Володимир Пилипенко заперечує: «Авто – джерело підвищеної небезпеки. Тому відповідальність його власника – європейська практика». У ДАІ всі думки експертів обіцяють взяти до уваги.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua