НКЦПФР вигадала шкалу ліквідності цінних паперів


НКЦПФР вигадала шкалу ліквідності цінних паперів

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) пропонує ввести критерій ліквідності цінного паперу, а також встановити вимогу до бірж визначати та оприлюднювати її рівень кожного торгового дня.

Відповідна ініціатива міститься в проекті рішення “Про затвердження змін до Положення про функціонування фондових бірж”, схваленому на черговому засіданні регулятора 22 липня 2014 року.

За документом цінний папір може мати перший, другий чи третій рівень ліквідності, що залежить від значення показників кількості укладених біржових контрактів (договорів), обсягу торгів та кількості осіб, в інтересах яких укладалися біржові контракти з цього цінного папера. При цьому фондова біржа у своїх правилах торгів може встановлювати власні, додаткові вимоги для визначення ліквідності цінного паперу.

При цьому, якщо цінний папір має перший рівень ліквідності та/або її курс використовується для розрахунку біржового індексу, фондовим біржам встановлюється обов’язок зупиняти торги такими цінними паперами у випадку значних цінових коливань.

Якщо цінний папір має другий чи третій рівень ліквідності, фондовому майданчику надається можливість припиняти торги.

Крім цього, документ передбачає зміни до методики розрахунку біржового курсу: фондовим біржам надана можливість не використовувати при розрахунку біржові договори, що мають ознаки маніпулювання. Також встановлена вимога визначати біржовий курс цінного паперу без урахування угод, в яких центральний контрагент виступає як покупець цінного паперу і заборонено укладати біржовий контракт за заявками, які подають різні учасники біржових торгів в інтересах одного і того самого клієнта.

Як повідомляється в прес-релізі НКЦПФР, проект ще має пройти експертизу в секретаріаті урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України, після чого – затвердження в Нацкомісії і буде прийнятий на державну реєстрацію в Міністерстві юстиції. У разі проходження всіх зазначених інстанцій, документ набере чинності з дня публікації в офіційних виданнях.

Фондовим біржам буде надана можливість привести свою діяльність у відповідність до вимог змін протягом трьох місяців, а щодо деяких окремо взятих нововведень – протягом року. Зокрема, торговим майданчикам доведеться оновити програмно-технічне забезпечення біржової торгівлі для впровадження визначення ліквідності цінних паперів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua